Olivie

Olivie

Tohle je Olivie.
Umí spoustu věcí.

Ak pozeráte baby blogy tak často ako ja, určite ste už túto útlu knižku videli v nejakej detskej izbe. Autorom Olivie je americký ilustrátor a scénograf Ian Falconer.
Prvá zo série kníh o malom prasiatku Olívii vyšla už v roku 2000, v českom preklade až 2013. Odvtedy si kniha stihla nájsť veľa malých aj veľkých fanúšikov a je preložená do mnohých jazykov.

 

Kniha je výnimočná svojimi minimalistickými čierno-bielymi ilustráciami s červeným akcentom. Falconer hovorí, že sa nechal inšpirovať dielom Dr. Seussa (pokiaľ viem, žiadna z jeho kníh nebola preložená do češtiny alebo slovenčiny). Minimalizmus vidieť aj v samotnom texte. Stačí pár viet, ostatné si ľahko domyslíte.

Olivie je veľmi aktívne a tak trochu tvrdohlavé prasiatko. No, povedzme že má svoj plán a vždy veľa práce.  A hlavne kopu skvelých nápadov, ktoré nie vždy pobavia aj maminku alebo malého brášku Jana.
Je ľahké vidieť prečo je kniha tak obľúbená. Olivie je proste zábavná.

 

 

 

 

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Olivie
 Text: Ian Falconer
 Ilustrácie: Ian Falconer
 Vydal: B4U Publishing, 2013
 Strán: 36
 ISBN: 9788087222171


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.