Pán Guľôčka – Krídla

Pán Guľôčka – Krídla

Keď si tak čítame s deckami, občas žasnem nad rodičmi postáv v knihách. Často mne samotnej dávajú aj detské príbehy veľa. V prípade Pána Guľôčku to platí určite. Veľmi sa mi páči spôsob výchovy, prístup k problémom a vlastne životná filozofia tohto milého pána. Vďaka vydavateľstvu Slniečkovo sa príbehmi psa Pľuzgierika, kačky Katastrofy aj malej Bzuk-Bzuk môžete potešiť už druhýkrát.

Vlastne aj pri tejto knihe platí všetko, čo som písala v recenzii na tú prvú. Pán Guľôčka ukazuje svojim malým „deťom“ cestu k porozumeniu jeden druhému. V jedenástich nových príbehoch sa môžete znova stretnúť s energickou Katastrofou, ktorá najskôr koná, až potom myslí. Pľuzgierik je jej pravý opak  – malý filozof, ktorý má snov na rozdávanie.  Vyberiete sa s nimi nakupovať a v rade pri pokladni sa dozviete, že aj keby sa občas zišlo mať tri ruky, tie dve nám celkom stačia. (Kto by predsa k všetkým svetrom prišíval tretí rukáv!?) Zistíte, že z dvoch eur síce strom plný peňazí nevyrastie, ale zato z nich môžete mať kopu krásnych kvietkov. A napokon aj o tom, čo všetko môže byť pre niekoho poklad. Postavy knihy majú totiž niečo spoločné: majú sa veľmi radi. Nie je to krásna rodinka?

Aby ste si nemysleli, pampúcha kniha tiež bavila. Aj túto sme zhltli na jedno posedenie. Príbehy sú o veciach zábavných (Výťah, Poklad, Telefón) aj dôležitých (Koberček, Krídla, Škatuľka). Skrátka veľmi dobré čítanie.

Od Slniečkova som dostala len knihu v predtlačovej verzii a nemôžem sa dočkať, kedy ju budeme mať už dokončenú v rukách. Kniha by mala vyjsť čoskoro. Nezabudnite teda kontrolovať svojich obľúbených kníhkupcov, tí dobrí ju určite budú mať.

Názov: Pán Guľôčka
Text: Wojciech Widlak
Preklad: Zuzana Mitková, Marek Mitka 
Ilustrácie: Elzbieta Wasiuczyńska
Vydal: Slniečkovo, 2018
Strán: 56
ISBN: 9788089314409 


1 thought on “Pán Guľôčka – Krídla”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.