Počítání

Počítání

K podnadpisu tejto skvelej knihy už ani netreba nič dodať. „Okénko k otvírání na každé stránce k mání!“ Už aj u nás frčí Počítání.

Knihu fínskej výtvarníčky Aino-Maija Metsola vydal minulý rok český Babobab. Bol jej plný internet. Ani sa nečudujem, táto kniha na vás totiž vyskočí z regálov kníhkupectiev a už nepustí. Niekoľko stranové leporelo vás ohromí svojou farebnosťou. Množstvo prvkov na pozeranie (a hlavne počítanie) sa môže najskôr zdať chaotické, ale je to dobre organizovaný chaos. Usporiadaniu napomáha rozdelenie strany a ohraničenie každého prvku. Výrazné farebné plochy, no napriek tomu ilustrácie pôsobia jemne. Obrázky majú mierny retro nádych a ani vás neprekvapí, že autorka pracuje pre značku Marimekko.

Čože!? Už som napísala jeden odstavec a ešte som nespomenula otváracie okienka? Okienkové knihy jednoducho deti milujú. V tejto sa pod každým skrýva hádanka alebo úloha. Tým sa posúva kniha do kategórie interaktívnych.
Texty majú vtip, ilustrácie a grafická úprava sú krásne netradičné. Počítání je skrátka perfektná kniha pre všetky deti.

098 103 105 108

Knihu si môžete kúpiť v kníhkupectve Martinus (cez partnerský program).  Ako to funguje si prečítate tu: klik
Názov: Počítání
Text/Ilustrácie: Aino-Maija Metsola
Vydal: Baobab, 2015
Strán: 14
ISBN: 9788075150219


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.