Countablock

Countablock

Čísla od jedna do desať už pampúch s prehľadom zvláda. S väčšími nám pomáha kniha Countablock. A počítame ďalej!

Countablock je jedna z megaúspešnej série. Christopher Franceschelli sa po skúsenostiach redaktora a vydavateľa rozhodol začať ako autor. Jodie Davis a David Partington tvoriaci pod značkou Peskimo, mu práve v sérii kníh-„blockov“ perfektne sadli.

Pár dôvodov, prečo máme radi túto knihu:

  1. čísla od 1 do 100. Prvých desať čísel má svoju vlastnú dvojstranu (vlastne dve), potom už len celé desiatky a čísla medzi (21-29,…) sú tiež len na jednej dvojstrane. Keď sme si s pampúchom prešli celú knihu, bol doslova uveličený stovkou. Sto! Toľko veľa!
  2. ideálne pri učení názvov číslic. Počítať nad desiatku je veru oriešok. Najskôr sa treba naučiť ako tie čísla vlastne vyzerajú, ako sa skladajú vizuálne a pomenovaním. Countablock môže pomôcť pri odhalení týchto pravidiel.
  3. počítanie do 100. Neskôr môže byť pre deti zábavné skutočne počítať, či na obrázku je 20 motýľov alebo 70 žabiek.
  4. premeny. Tu Countablock u mňa definitívne vyhral. Z jedného žaluďa vyrastie jeden dub, zo štyroch batoliat sa stanú štyri deti, z tridsiatich košíkov s uhorkami sa stane tridsať pohárov s nakladačkami… Toto nás baví najviac. Toľko vecí na rozprávanie!
  5. vyrezané stránky. Len preto, že je to zaujímavé (a lepšie sa v knihe listuje).

countablock_02 countablock_03  countablock_04  countablock_05  countablock_06  countablock_07 countablock_08 countablock_09  countablock_10

Knihu si môžete kúpiť na bookdepository.com (cez partnerský program).
Alebo na martinus.sk tu (afiliatny link), Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Countablock
Text: Christopher Franceschelli
Ilustrácie: Peskimo
Vydal: Abrams Appleseed, 2014
Strán: 94
ISBN: 9781419713743


3 thoughts on “Countablock”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.