Postav si ľudské telo

Postav si ľudské telo

Určite ste si ju už na internetoch všimli. Papierovú kostru, ktorá má celkom úspech na sociálnych sieťach (za všetky stačí fotostory českého vydavateľstva Fragment – klik). Ja som tiež neodolala a už aj my máme vlastného Kosťu.

Nebudem vám klamať, kniha Postav si ľudské telo zaujme hlavne modelom kostry, ktorý si môžete sami postaviť. Má ale čo ponúknuť po obsahovej stránke? Snažila som sa zistiť, čo a v akom rozsahu sa učí na základných školách o ľudskom tele. V podstate sa začína v 4. ročníku na prírodovede niektorými sústavami a pokračuje až v 7. ročníku podrobnejšie. Kniha je vydavateľom odporúčaná od 7 rokov.
Hoci je kniha hrubá, väčšiu časť tvorí krabička s dielkami modelu. Samotný text je len na 30tich stranách. Ponúka jednoduchý, ale relatívne podrobný popis ľudského tela. Prehľadne je rozdelená podľa jednotlivých systémov. Povedala by som, že sú to také tie všeobecné vedomosti. Rozsahom sa teda pribilžne trafíte do školských tém.

Pôvodne som knihu chcela pre pampúcha, ale obsah aj model je predsalen trochu náročnejší. Takže som testovala na 11ročnom synovcovi. Zostaviť kostru nebol preňho žiaden problém, za pol hodinku mal hotové. Jednotlivé časti mu pevne držali, skôr bol problém zasadiť tie najmenšie časti do otvorov (trochu sa krčili).

Postav si ľudské telo je teda hlavne zábava. Už len pre to ju kľudne odporúčam. Obsah je ale rovnako dobrý, pre deti od 7 do 13 rokov. V češtine aj slovenčine ju vydalo vydavateľstvo Fragment. Celkovo je kniha s modelom výborný nápad. Rozhodne patrí do kategórie edukatívnej zábavy.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk , na martinus.cz  (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: Postav si ľudské telo
Text / Ilustrácie: -
Vydal: Fragment, 2018
Strán: 34
ISBN: 9788056403723


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.