5. TÝŽDEŇ: O HRADOCH

5. TÝŽDEŇ: O HRADOCH

Tento týždeň sme príliš nestíhali. Pampúch bol u babky, kde si spolu užili výlet na Považský hrad a stal sa naozajstnou princeznou.
Babka si to totiž pekne vymyslela: pod hradom našli stratené šaty, ktoré si tam kedysi dávno odložila naozajstná princezná. Júlia bola viac ako nadšená a ani nemusím písať, že ju bolo ťažké prinútiť obliecť si čokolvek iné.
Preto sme si cez víkend ešte zašli na hrad Svojany. Samozrejme v princeznovských šatách. Zožali patričný obdiv aj od okoloidúcich. Cestou autom sme si urobili aj piknik pri hradnom rybníčku.hrady_08 hrady_09

070 080

čo som potrebovala:

  • kartónové krabice
  • lepiacu pásku
  • farby, samolepky, washi pásky

ako na to:

Potom sme sa mohli dať aj do stavby kartónového hradu. Babka vymyslela skutočne jednoduchý, ale o to krajší. Na dvojposchodovú posteľ pripevnila zelenú látku a z krabice vystrihla hradby a obláčiky. Stačilo pridať už len okienko. Kuk!

My sme povyťahovali staré krabice, ktoré sme tu mali odložené ešte zo sťahovania pred piatimi rokmi. Najväčšia výzva bolo dať ich dohromady tak, aby držali tvar (hurá, lepiaca páska). O výzdobu som sa postarala spolu s pampúchom. A nakoniec záclonky, lebo správny hrad pre princeznú potrebuje záclonky.

274

hrady_04  hrady_05  hrady_06  hrady_07

výsledok:

Toto bude zrejme projekt na pokračovanie, keďže je stále čo pridávať. Napríklad treba poriadne vymaľovať hradby. O šatách a tom, kedy konečne odloží túto polyesterovú nádheru by sa dal napísať samostatný článok. Dúfam že mi v zbavovaní sa pomôžu objednané nové šaty od iffi (kuk sem).

hrady_02

Viac o projekte Prečítané leto si môžete prečítať na stránkach Čítajme si spolu.4 thoughts on “5. TÝŽDEŇ: O HRADOCH”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.