3. TÝŽDEŇ: O CESTÁCH

3. TÝŽDEŇ: O CESTÁCH

Na tento týždeň som sa tešila. Nie sme dobrodruhovia, dovolenky pri mori nám nesedia a v Slovenskom raji sme boli naposledy pred piatimi rokmi. My sme totiž typickí víkendoví turisti. Výlety na hrady v okolí, do múzeí a podobne. A tak nám dobre padlo pripomenúť si, že rodinné výlety sú vlastne fajn.

čo som potrebovala:

  • spiatočný lístok na vlak
  • knihu
  • papier, pastelky
  • známky a adresy

ako na to:

Cieľ cesty vybral Juraj. Slavkov je od Brna čo by kameňom dohodil, majú tam pekný park a dobrú cukráreň. Ideálne na výlet s kočíkom. Stačilo nasadnúť na vlak a bolo.
Cestovanie vlakom má svoje zvláštne čaro. Za veľkými oknami uteká krajina, na ktorú sa jednoducho musíte pozerať. Ukľudňujúci rytmus vás pomaly uspáva. Dokonca prestanete vnímať aj nie príliš pekný interiér vagónov. A hlavne, vlaky sú na čítanie ako stvorené.
V aute by sa vám rozhodne nemohlo stať, že jeden rodič číta a druhý si robí selfíčko.xx361

Keď už sme boli na mieste, bolo treba poslať pohľadnice. Doma som pripravila karty z rozstrihaného tvrdého papiera, zoznam adries a zbalila prenosnú výtvarku (pastelky, fixy a hlavne washi pásky, ktoré pampúcha bavia). Prvú várku sme zvládli nakresliť pri čakaní na jedlo v preplnenej reštaurácii. Druhú sme dokončili v parku na deke. Tu sa nám opäť hodila naša kniha, tentokrát aj ako podložka na kreslenie. Hotové diela sme oznámkovali a hodili do schránky pri pošte.

xx349 xx413 xx437 xx475

výsledok:

Výlet vlakom bol veľmi vydarený. Dokonca sme už pozerali, kam pôjdeme nabudúce.
Samotná pohľadnicová aktivita možno o čosi viac bavila nás ako pampúcha. ale na zabavenie detí  dobrá. Dnes nám prišiel do schránky aj kúsok, čo sme si poslali na vlastnú adresu. Bolo celkom zábavné sledovať pampúchovu reakciu. Medzičasom na to totiž zabudla a chvíľku fascinovane premýšľala nad tým, že to poslala Julinka Julinke.

xx453

Viac o projekte Prečítané leto si môžete prečítať na stránkach Čítajme si spolu. Veľa knižných tipov na čítanie na cesty nájdete zase tu: V treťom týždni cestujeme.6 thoughts on “3. TÝŽDEŇ: O CESTÁCH”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.