Totálne trápny život Lottie Brooksovej

Totálne trápny život Lottie Brooksovej

Hľadáte vtipnú hrdinku zo súčasného sveta, ktorá bude rozumieť problémom vašich takmer-tínedžeriek? Lottie Brooksová je to pravé.
Knihu o živote Lottie Brooksovej sme dostali z @knihy.albatros. Druhú časť. Obálka teda nič moc, ale akonáhle sa naša desaťročná slečna pustila do čítania, bola namotaná. Z detskej sa ozývali výbuchy smiechu a za dva dni bolo prečítané. Museli sme urgentne dokúpiť prvú časť. Tá sa čítala rovnako výborne.

Musela som si teda aj aj prečítať a poviem vám, bola som príjemne prekvapená. Lottie má 11 rokov, otravného mladšieho brata, zbierku figúrok králičej rodinky a práve ide na strednú školu. Viac britské to už ani nemôže byť. Jej najlešpia kamoška sa odsťahovala do Austrálie, preto musí novým výzvam čeliť sama.

Žáner denníkových kníh máme radi. Tom Gates je náš obľúbenec. Veľmi nám ale chýbala dievčenská hrdinka, ktorá by bola rovnako vtipná (bez potreby ironizovať, ako sa to v niektorých podobných knihách deje… sarkazmus si prosím odložte pre 13+). Lottie je všetko toto a oveľa viac. Je dobrosrdečná a v podstate jej ide len o to, aby si našla kamošov. Je to skrátka štýl humoru, ktorý väčšinou baví deti okolo 9 – 12 rokov. Trochu trápny, trochu nechutný… ale milý. Tu sa môžu zasmiať nad kupovaním podprsenky, historkami o menštruácii a nevyčerpateľným prúdom prezývok, ktoré Lottie z nejakého dôvodu dostáva. Budú čítať o správnom tvare peračníku, (ne)rastúcich prsiach, počtu lajkov na instagrame, trápnych rodičoch, hroznej rodinnej dovolenke v kempe a skutočných a falošných priateľoch. Pestrá zmes vecí, ktorými žije aj moja dcéra.

Poviem vám úprimne, žiadna veľká literatúra to nie je. Zato je to však kniha, ktorú moja dcéra zhltla za chvíľku, výborne sa pobavila a určite chce od autorky čítať viac. To jej ako čitateľke (aj mne ako rodičovi) bohato stačí.
Nenáročný text, kopa vtipných ilustrácií je ideálna kombinácia pre deti od 9 do 12 rokov.


Za knihu ďakujem vydavateľstvu Fragment.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Totálne trápny život Lottie Brooksovej
Text / Ilustrácie: Katie Kirby
Preklad: Nikoleta Račková
Vydal: Fragment, 2021
Strán: 384
ISBN: 9788056622490
HODNOTENIE   7/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.