We’re Going on a Bear Hunt

We’re Going on a Bear Hunt

Kým ešte nie je príliš zima, vyberte sa s deťmi von. Ak vás obyčajné prechádzky nudia, skúste vyraziť na lov medveďov. Neviete ako na to? Kniha We’re Going on a Bear Hunt vám to názorne predvedie.

Michael Rosen napísal pred 28mi rokmi knihu podľa obľúbenej detskej pesničky. Skupina detí si v nej ide uloviť veľkého medveďa. Je pekný deň a vôbec sa neboja. Na ceste ale stretnú niekoľko prekážok: rieku, blato, snehovú búrku. Nemôžu ísť ponad, nemôžu ísť popod. Ó nie! Musia ísť priamo cez prekážky!

K zábave prispieva nielen melodický text, ale hlavne onomatopoje, ktoré bavia aj najmenšie deti. Pri preklade sa nemusíte potiť s vymýšľaním vhodných slovenských zvukomalebných slov. Nechajte to na deti. Možno budú lepšie vedieť, ako vŕzga blato pod nohami alebo šumí vysoká tráva na lúke.
Ak máte problém s anglickou výslovnosťou, nechajte sa inšpirovať autorom v nasledujúcom videu:

Podstatnú časť úspechu knihy má na svedomí Helen Oxenbury a jej jemné akvarelové ilustrácie. Sama je autorka mnohých detských kníh. S jednoduchým textom sa krásne pohrala a dodala mu ešte ďalšiu príbehovú úroveň (smutný medveď v závere). Postavy sú inšpirované jej vlastnými deťmi. Ja som si tiež myslela, že najstarší chlapec je otecko. Ale takto funguje kniha ešte lepšie: ako čisto detské dobrodružstvo. Slová „we’re not scared“ majú výrazne iný význam, ako keby bol súčasťou skupiny doseplý.

Kniha je ovenčená viacerými cenami. V roku 2014 dokonca získala zápis v Guinnessovej knihe rekordov za najväčšiu hodinu čítania, ktorú s účasťou 1 500 detí (a ďalších 30 000 online) viedol sám autor.
Aj bez cien a rekordov je to však veľmi zábavná a zaujímavá kniha. Určite sa oplatí ju mať v knižnici.

 

Knihu si môžete kúpiť na bookdepository.com  (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: We're Going on a Bear Hunt
Text : Michael Rosen
Ilustrácie: Helen Oxenbury
Vydal: Walker Books, 2015
Strán: 40
ISBN: 9781406362367


2 thoughts on “We’re Going on a Bear Hunt”

  • My sme k nej dokonca mali aj e-twiningovy projekt so skolou v Skotsku, decka robili vlastne komixy, je to kniha s velmi chystlavym motivom a skvela na jazykovu rozcvicku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.