Agus a príšerky: Už je tu pán Flat!

Agus a príšerky: Už je tu pán Flat!

Agus a príšerky je jedna z tých sérií, ktoré síce pobavia deti, ale rodičia nad nimi majú tendenciu ohŕňať nos. Ja teda určite. Tento Agus mi strašne liezol na nervy. Chlapčisko, čo si nedokáže zapamätať, čo mali v škole na domácu úlohu. Myslí si, že jeho rodičia sú hlupáci, ktorí uveria každej vymyslenej sprostosti a susedia a spolužiaci sú odporní. Vytáčalo ma to, až kým som si neuvedomila, že toto prosímpekne je začínajúci pubertiak. Ach jo.

Agus je teda trošku (viac) zábudlivý chalan, ktorý si ako každý iný, odmieta upratovať svoju izbu. V školskej knižnici nájde zabudnutú plyšovú hračku. Knihovníčka mu ju zverí so slovami, že tam sa príšerka len nudí.  Aké je jeho prekvapenie, keď plyšák doma ožije. Pán Flat, tak sa panáčik volá, je totiž knižná príšerka. Spolu s kamarátmi ho vyhnali z Knihy príšer. Teraz sa ale potrebuje dostať spať. Bude Agus jeho nový kamoš a pomôže mu bojovať proti zlému doktorovi Brotovi?
V prvej knihe série sa s hrdinami zoznámite. Samozrejme nechýba akcia. Agusova mama vyhodila všetky rozhádzané veci (aj s pánom Flatom) z jeho neupratanej izby, presne ako mu sľubovala. Na Agusovi teraz je, aby pána Flata získal späť. Tušíte správne, po chaotickej pátracej akcii sa mu to nakoniec podarí.

Kniha nie je textovo príliš rozsiahla. Dej je pomerne jednoduchý a priamočiary. Napriek tomu, že na každej strane je len jeden odsek textu, je tento primerane náročný pre 8 ročné detiská. Knihu si samozrejme užijú aj mladšie deti 5+, ale skôr na predčítanie.
Obrovským plusom sú srandovné ilustrácie, ktoré nakreslila Liliana Fortuny. Pre mňa aj pampúcha boli hlavným lákadlom ich komiksový nádych. Text v bublinách sme museli čítať najskôr. Verím, že práve toto bude fungovať aj na iné deti.

Ak teda hľadáte vtipný príbeh a vcelku nenáročné čítanie, kľudne siahnite po tejto sérii. My určite budeme pokračovať a tešíme sa na Agusove a Flatove ďalšie dobrodružstvá. Slovensky sú zatiaľ len dve časti. Česky knihy vydáva Host a tento rok vyšiel štvrtý diel.

 

 

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Agus a príšerky 1 Už je tu pán Flat! / Agus a příšerky: Už je tady pan Flat!
Text: Jaume Copons
Preklad: Želmíra Čížová
Ilustrácie: Liliana Fortuny
Vydal: Albatros, 2018 / Host, 2016
Strán: 136
ISBN: 9788056603338 / 9788074916052
HODNOTENIE  7/10
text     ★★☆
ilustrácie  ★★☆
úprava    ★★☆
extra    ★

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.