1. TÝŽDEŇ: O LETE

1. TÝŽDEŇ: O LETE

Prvý týždeň bol taký prípravný. Horúčavy udreli riadne a bolo treba schladiť hlavičky v tieni. Tak nám na záhrade vyrástol hlavný letný čitateľský stan. Na čítanie kníh tam potrebujeme okrem tieňa čerešne aj závetrie. U nás na rovine totiž fúka vietor ako bláznivý. A to vám poviem, v jednej ruke mrňátko, v druhej kniha… ako mám ešte pridržiavať stránky aby sa samé neotáčali?

Po preskúmaní internetov a všetkých tých krásnych fotiek som si musela pripomenúť toto: šijací stroj nie je môj priateľ a také krásne látky na stan ani nemám. Ale našlo sa aj pár skutočne jednoduchých nápadov. Tých som sa teda držala.

čo som potrebovala:xx038_resize

  • vyradenú obliečku na perinu
  • šnúru na prádlo
  • tehly alebo kamene na uchytenie
  • deku, vankúše
  • knihy

ako na to:

Jednoducho som natiahla medzi stromom a stĺpikom v plote šnúru na prádlo. Vyradenú ikea-obliečku som na drzovku rozstrihla a nechala zošitú len jednu dlhú stranu. Potom stačí už len (áno, už to asi tušíte) prehodiť látku cez šnúru, zaťažiť proti vetru a hotovo. No… nie tak celkom. Ešte treba na pohodlné ležanie deku a kopu vankúšov. A nebol by pampúch pampúchom, keby v tomto novom domčeku nerástli nejaké kvety. Kvetináč si doniesla sama a čerstvá kytica lúčnych kvetov je u nás povinnosť.

xx039_resize

xx044_resize  xx045_resize

xx047_resize

xx050_resize

výsledok:

Lepší ako som dúfala. Aj tá kytičkovaná látka je fajn. Ak máte staršie deti, celú stavbu nechajte kľudne na nich. Bude sa vám pod ním čítať ešte lepšie. Super simple a efekt zaručený. No potrebujete na leňošenie s deťmi a knihou niečo viac?

DSCN8152_resize

Viac o projekte Prečítané leto si môžete prečítať na stránkach Čítajme si spolu. Veľa knižných tipov na čítanie pod stanom nájdete zase tu: Knižky o lete.4 thoughts on “1. TÝŽDEŇ: O LETE”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.