Ako sa hľadá líška

Ako sa hľadá líška

Toto je určite najkrajšia líščia kniha, ktorá v Stonožke vyšla. Hlavne kvôli fotografiám. Kráse skutočnej prírody sa v tomto prípade ilustrácie nevyrovnajú.

Text je takmer minimalistický, drží sa názvu a hovorí o tom, ako a kde nájdete líšku. Občas sú v knihe kratučké state plné zaujímavých faktov: ako líšky vyzerajú, ich zvyky, obyčajné i nevšedné správanie. Skrátka všetko, čo by ste sa o živote líšok chceli dozvedieť.
Kombinácia dvoch rôznych „druhov“ textu je výborná pre decká, ktoré sa učia samostatne čítať. Zvládnu prečítať jednoduché vety vytlačené väčším fontom, ale odseky s menším písmom im môžete prečítať vy.

Fotografie sú jednoducho nádherné. Fínsky fotograf Ossi Saarinen sa na divokú prírodu špecializuje. Detailné zábery zvierat aj krajiniek sú čarovné. Skvelý je aj medailónik na konci knihy, ktorý trochu odhaľuje jeho prácu. Ako asi tušíte, kľúčom ku krásnym fotkám je trpezlivosť. Ktorú nakoniec podľa knihy potrebujete aj na nájdenie líšky.

Môžem smelo vyhlásiť, že Ako sa hľadá líška je moja najobľúbenejšia náučná kniha pre najmenšie deti. Skutočne ju môžete čítať (rozumej prezerať si obrázky) s deťmi okolo 2-3 rokov, tešiť sa z nej s 5-6 ročnými deťmi aj spoločne čítať z prvákmi. Verím, že vás nádherné fotografie budú dlho baviť.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Ako sa hľadá líška
Text: Kate Gardner
Fotgrafie: Ossi Saarinen
Preklad: Lucia Hlubeňová
Vydal: Stonožka, 2023
Strán: 40
ISBN: 9788055189420
HODNOTENIE   10/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.