Polárna žiara

Polárna žiara

Príbeh o zmenách, nádeji a chuti k životu. Obrázková kniha estónskej autorky vás v prvom rade očarí krásou ilustrácií a poetickým rozprávaním. V druhom pláne ponúka súčasné otázky, ktoré sa týkajú každého z nás.

Medveď Jon si žije spokojný život v arktickom mestečku. Celý rok toto večne zamrznuté miesto naštevujú turisti a on ich fotí pri ľadových sochách. Jedného dňa sa však stane niečo nečakané: sneh sa roztopí.
Obyvatelia trpia hladom a neostáva im nič iné, len sa odsťahovať. Aj Jon sa nakoniec vyberie hľadať nový domov. V neznámej krajine nájde nový život aj lásku. Aj tu však nastane nezvyčajná situácia, príliš dlhé leto vysuší pôdu a rastliny. Jon však už nemá chuť a silu hľadať ďalšie miesto. Našťastie ho zachránia semienka, ktoré mu kedysi daroval dedko. Jon objaví znova nádej a radosť zo života.

Živé ilustrácie plné farieb trochu odľahčujú mierne melancholický príbeh. Občas si ani nevšimnete závažnosť toho, čo sa v príbehu deje. To je ale v poriadku, stále je to kniha určená deťom. Gerda Märtens píše a kreslí nádherne. Jej Polárna žiara sa dá preto výborne čítať s deťmi od 4 rokov aj s tínedžermi.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Polárna žiara
Text / Ilustrácie: Gerda Märtens
Preklad: Lucia Hlubeňová
Vydal: Stonožka, 2023
Strán: 40
ISBN: 9788055191089
HODNOTENIE   10/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.