Atlasy pre deti (séria)

Atlasy pre deti (séria)

Do Vianočného punču 2017 sme od vydavateľstva B4U Publishing dostali hromadu kníh. Medzi nimi bolo aj pár kúskov zo série kníh s rozkladacími stranami: Atlas Európy pre deti, Atlas prehistórie a Atlas vesmíru pre deti. Pozrite sa, ako vlastne vyzerajú.

Do série tiež patrí Atlas sveta pre detiAtlas zvierat pre deti a kniha Ako funguje svet. Všetky majú spoločný formát: na pár stranách, ktoré sa dajú rozložiť do veľkoformátových máp, prinášajú deťom množstvo informácií. Už len samotné rozkladanie strán je zábava a pútavý spôsob interakcie s knihou. Naviac sú v nich ešte vlepené mini-zošítky.

Veľmi oceňujem výber informácií. Autorom sa podarilo témy zhrnúť tak, aby vyhovovali potrebám detí od 5 do 9 rokov. Tomu zodpovedá aj prehľadná a jednoduchá grafická úprava, v ktorej sa týmto malým čitateľom ľahko orientuje.

V Atlase Európy teda nájdete kopu zaujímavých produktov, zvierat, budov alebo historických či súčasných osobností typických pre jednotlivé krajiny Európy. V Atlase prehistórie zase prehľad od počiatku Zeme až po štvrtohory so všetkými tými podivnými živočíchmi, ktoré našu Zem obývali. Plus časovú os, ktorá ide cez celú knihu, pre lepšiu orientáciu.
Atlas vesmíru vám ponúkne okem základných údajov aj množstvo zaujímavostí o našej slnečnej sústave, Mesiaci a hviezdnej oblohe. Samozrejme sa dozviete aj o letoch a vesmírnych plavidlách, staniciach a astronautoch. (Pobavilo ma rozdelenie vývoja Zeme do 12tich hodín – od sformovania po súčasnosť. Celá história ľudstva sa v ňom odohráva v posledných 2 sekundách. Moderná civilizácia, tak ako ju poznáme dnes, dokonca v poslednej stotine sekundy.)

Séria rozkladacích Atlasov pre deti je skrátka veľmi dobrý pomocník pre zvedavé deti od 5 do 9 rokov. Všetky knihy nájdete v slovenčine aj češtine.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu B4U Publishing.

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Atlas Európy pre deti
Text: Oldřich Růžička
Ilustrácie: Tomáš Tůma
Vydal: Albatros, 2017
Strán: 48
ISBN: 9788000046716
Názov: Atlas prehistórie
Text: Oldřich Růžička
Ilustrácie: Tomáš Tůma
Vydal: Albatros, 2017
Strán: 42
ISBN: 9788000044514
Názov: Atlas vesmíru pre deti
Text: Jiří Dušek, Jan Píšala
Ilustrácie: Tomáš Tůma
Vydal: Albatros, 2015
Strán: 42
ISBN: 9788000039190


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.