Blcha Teo

Blcha Teo

Malá blška Teo obdivuje svojho dedka, cestovateľa. Sníva o tom, že aj on sa vyberie do ďalekých nepreskúmaných zákutí sveta. Nepotrvá dlho a naozaj sa pustí na svoju prvú dobrodružnú výpravu. Kam? Na tajomné miesto zvané Lev.

Teo sa na svojej ceste stretne s inými tvormi, prejde dlhé pláne a nakoniec nájde aj toho bájneho leva. Odvážne sa rozhodne zakončiť svoju cestu skokom do neznáma, len aby sa vrátil priamo do pohodlia domova. O svojom výskume porozpráva aj ostatným a stane sa známym vedcom, odborníkom na biele levy. V závere knihy nájdete dokonca milý medailónik o Teovej práci.

Knihu napísala slovenská kráľovná obrázkových kníh Katarína Macurová. V jednom rozhovore som čítala, že si dala za cieľ priniesť na Slovensko populárny žáner picture books. Musím povedať, že sa jej tento zámer darí výborne. Blcha Teo je už jej šiesta kniha. Aj v tejto prevládajú ilustrácie nad textom. Ten ale nie je infantilný, práve naopak. Len pár viet jej stačí na rozpovedanie príbehu o odvahe a statočnosti, chuti objavovať nové veci.
Príbeh oslovuje viac vekových kategórií. Kým váš dvojročník bude sledovať obrázky a cestu malej odvážnej blšky, 4-5ročný potomok sa už pobaví aj nad faktom, že blcha seká „trávu“ na chrbte orangutana. Tiež mu už neunikne vtipná pointa s „miestom zvané lev“ (tá je síce zábavná, ale príbeh dobre funguje aj bez jej úplného pochopenia). Tak sa môže jedna kniha čítať viacerým deťom naraz a každé sa pobaví. Čo je sen každého rodiča, ktorý má viac detí. Prekvapivo málo kníh toto dokáže. Macurová to zvláda s prehľadom.

Blcha Teo vaše deti určite pobaví. Milými ilustráciami alebo dôvtipným srandovným príbehom. Ideálne pre deti od 3 do 5 rokov. So záujmom si ho síce prezerali u nás aj trochu staršie deti, ale tým stačilo len jedno čítanie.

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Blcha Teo
Text / Ilustrácie: Katarína Macurová
Vydal: Albatros, 2018
Strán: 40
ISBN: 9788056606254
HODNOTENIE  10/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.