Co se děje s odpadem

Co se děje s odpadem

Viete, že pred pár rokmi som nielen netušila, kam a ako putujú veci, ktoré som doma vyhodila, ale ani ma to nezaujímalo? Nuž, doba sa mení a nemôžem už zatvárať oči pred tým, čo by som najradšej nevidela. Tak sme si s deťmi kúpili túto knihu. Lebo ako inak sa dozvedieť cestách našich smetí, než z obrázkovej knižky s otváracími okienkami?

Celú túto sériu okienkových kníh od Svojtky mám veľmi rada. Páčia sa mi témy jednotlivých kníh, spracovanie a hlavne ilustrácie Petra Allena. Tie vlastne túto „sériu“ spájajú. Z nejakého dôvodu sú mi jeho skečové obrázky veľmi sympatické. Pripomínajú mi niečo z detstva, ale doteraz som neprišla na to, čo presne.
No tak teda máme doma Jedinečnú planetu Země, Jedinečný vesmír, Odkud pochází jídlo a teraz aj túto odpadovú knihu. Práve som videla, že česká Svojtka má aj knihu Energie… takže asi aj tú budeme mať.

Aby to nebolo len o ilustráciách, obsahovo sú všetky encyklopédie výborné. Z tejto sa skutočne dozviete, ako odpad cestuje aj z tej vašej domácnosti na triedenie, skládky či opätovné použitie. Ako fungujú spalovne a skládky, alebo čo je to biologicky rozložiteľný odpad a ako sa spracúva.

Kniha je výborným sprievodcom, ak sa chcete o odpade dozvedieť niečo praktické. Ideálna pre deti od 5 do 8 rokov. Vďaka okienkam dokáže zaujať aj menšie deti, obsahom nepohŕdnu ani tie staršie.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Co se děje s odpadem
Text: Alex Frith
Ilustrácie: Peter Allen
Preklad: Martin Hrubeš
Vydal: Svojtka, 2014
Strán: 14
ISBN: 9788025614594
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.