Vzhůru do divočiny!

Vzhůru do divočiny!

Chystáte sa v lete s deťmi stanovať? Možno sa vám zídu tieto príručky do prírody. Mrknite na ne.

Knihy zo série majú podtitul Průvodce přírodou a nájdete ich česky a slovensky. Anglický originál vznikol v spolupráci s organizáciou National Trust, ktorá sa zaoberá ochranou prírody v Británii.

Vzhůru do divočiny sú nielen krásne ilustrované, ale hlavne s pútavým obsahom. Nájdete tu popísané, čo všetko sa v lese (pri vode) dá vidieť, ako sa v prírode správať, ako stanovať, či ako sa zabaviť. Dôležité sú aj informácie a návody, čo robiť v prípade ohrozenia (zablúdenia v lese, nehody, ak niekto nechtiac spadne do vody, či ako sa zbaviť pijavice). Pobavila nás kapitola, ako si pri táborení urobiť toaletu.
Všetko je krásne prehľadné, čomu pomáha aj vskutku jednoduchá grafická úprava. Gumička na zatvorenie knihy je výborný doplnok. Takto si svoju príručku môžete krásne vziať so sebou. Viac by sa možno knihe hodila mäkkšia obálka ako klasický kartón. Bolo by to o čosi praktickejšie.

Séria je ale obsahovo praktická dosť. Ak podobného (skautského) sprievodcu potrebujete, odporúčam. Hodia sa pre decká tak od 7 do 12 rokov.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Vzhůru do divočiny! U řeky / V lese
Text: Goldie Hawk
Ilustrácie: Rachael Saunders
Preklad: Tomáš Pokorný
Vydal: Svojtka, 2019
Strán: 96
ISBN: 9788025624746 / 9788025624739
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.