Domáce laboratórium

Domáce laboratórium

Veda na doma je vždy veľká zábava. Jednoduché experimenty môžete robiť s deťmi už od 2-3 rokov. Ale až okolo tých 6-7 si začnú lepšie uvedomovať súvislosti a hlbšie spoznávať čaro objavovania. Aj u nás nastáva éra cieleného tvorenia (perkfektné sú sady Ani-muk) a vedeckých pokusov. Pomáha nám aj kniha Domáce laboratórium – vzrušujúce experimenty pre začínajúcich vedcov.

Kniha je jednou z mnohých, ktoré na trhu nájdete. Jej prednosťou sú reálne fotky v postupoch a veľmi prehľadný formát. Na konci každého projektu nájdete aj krátke vysvetlenie princípu alebo fungovania a príklad, kde sa s javom môžete stretnúť v reálnom svete.

Vybrala som fotky tých jednoduchších projektov. Celkovo ich je v knihe 28. Od všetkými deťmi milovaného lepkavého slizu (vyskúšali sme), klasickú citrónovú batériu, model pľúc, neviditeľného atramentu, šumivých bomb do kúpeľa, až po džungľu vo fľaši, či efektnú vybuchujúcu sopku.
Vďaka jednoduchosti popisov postupov ale aj záverečného vysvetlenia, si knihu užijú deti od 6 do 12 rokov.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatrosmedia.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Domáce laboratórium
Text: Robert Winston
Preklad: Martina Berecová
Vydal: Albatros, 2018
Strán: 160
ISBN: 9788000051598
HODNOTENIE   9/10 
text ★★★
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.