Zelený marec

Zelený marec

Náhodou sme čítali v jeden týždeň viac kníh so zelenou obálkou. Preto som do police doplnila aj iné.

Caroline Pellissier, Virginie Aladjidi: Velká kniha zahradničení pro děti, Práh 2018 (cz)
RECENZIAMARTINUS.SK

Kniha, ktorá vás naučí všetko o záhrade a pestovaní. S prenádhernou úpravou a ilustráciami je nielen praktická, ale aj krásna ozdoba knižnice.


Zuzana Štelbaská: Zornička, Albatros 2015 (sk, cz)
MARTINUS.SK

Zornička sa každý deň hráva v najkrajšej záhradke na svete. Spozná tak mnoho rôznych tvorov. Kniha od obľúbenej autorky. Ilustrácie nakreslila Eva Chupíková.

 

 

Tereza Václavková: Jůlinka z jedlé zahrádky, Verzone 2014 (cz)
RECENZIA

Julinka vám v skvelej obrázkovej knižke ukáže, čo všetko na jedenie môžete nájsť a vypestovať na záhradke možno aj za vašim domom (alebo v kvetináči na balkóne).

 

 

Florence Parry Heideová: Jak se Trivoj smrskl, Albatros 2015 (cz)
RECENZIA, MARTINUS.CZ

Vtipná jednohubka o chlapcovi, ktorý sa začas zmenšovať. Reakcie dospelých vás pobavia. Ilustrácie zase krásne dodávajú príbehu tajomnú atmosféru.

 

 

Daniela Krolupperová: Jde sem lesem, Portál 2016 (cz)
MARTINUS.CZ

Jedna zo série výborných kníh. Dobrodružný príbeh, kde sa dozviete aj o rôznych rastlinách a ich miesta v lese.

 

 

Petr Horáček: Marta a Jonatán, Čítajme si spolu 2019 (sk)
RECENZIA, MARTINUS.SK

Srdcovka. Príbeh o dvoch dážďovkách, ktoré sa musia naučiť spolupracovať. Len aby zistili, že deliť sa s priateľom je zábava. Výborný príbeh a živé ilustrácie pre deti od 2 do 6 rokov.

 

 

Peter Karpinský: Teta Agáta a jej mačacia sedmička, Perfekt 2017 (sk)
MARTINUS.SK

Perfektná kniha pre všetkých milovníkov mačiek. Mačky pomenované podľa dní v týždni si určite obľúbite. 

 

 

Ingibjörg Sigurdardóttir: Zelená starká, Atticum 2018 (sk)
RECENZIA, ARTFORUM.SK

Ako si doniesť trochu zelene z vidieka medzi biele steny mestskej bytovky? Zelená starká vám poradí. Pozor, hrozí, že vaše deti budú chcieť chovať sliepky na balkóne.

 

 

Ewa Kolaczyńska: Z.A.H.R.A.D.A., Jakost 2017 (sk)
RECENZIA, MARTINUS.SK

V knihe ZAHRADA navštívite 42 záhrad na celom svete. Každá je niečim jedinečná. Zistíte, že trocha zelene sa dá vniesť do každého miestečka.
Jeannie Baker: Window, Walker Books 1991
RECENZIA, BOOKDEPOSITORY.COM

Kniha bez slov o enironmentálnych zmenách, ktoré ľudia v krajine vytvárajú. V pohľade z okna môžete sledovať, ako sa za 25 rokov zo zeleného lesa stane betónové predmestie. Výborné v kombinácii s pokračovaním Belonging.

 

Vanda Raýmanová: Drobci, Slovart 2017 (sk)
RMARTINUS.SK

Ak máte doma súrodencov, krátke príbehy Toma a Bena ich pobavia. Plné fantázie, hier a súrodeneckej lásky (alebo hašterenia).

 

Petra Nagyová-Džerengová: Hanka a Adam, Verbárium 2018 (sk)
RMARTINUS.SK

Ako Drobci, aj Hanka a Adam sú súrodenci. Ich svet je tiež samá hra a neplecha. A majú sa veľmi radi (občas). Mariana Tutschová: Levou zadní, Labyrint 2018 (cz)
RECENZIA, MARTINUS.CZ

Príbeh o odvážnom zajacovi Lancelotovi, ktorý zachráni kosatku. Neveríte? Prečítajte si. Kniha zároveň vysvetľuje bežne používané frazémy, ktoré ale vaše deti nemusia poznať.Simona Ciraolo: Hug Me, Flying Eye Books 2018 (en)
BOOKDEPOSITORY.COM

Malý kaktusík má rád objatia. V jeho rodine si však na také veci nepotrpia. Kto sa nebude báť pichľavej náruče? Malý kamienok. Obrázková kniha, ktorá vám pripomenie, že každý si môže nájsť priateľa.Mária Ďuríčková: Janko Hraško, Buvik 2018 (sk)
MARTINUS.SK

V sérii dvojrozprávok vyšla ako posledná Janko Hraško / O Janíčkovi. Pôvodné rozprávky, ktoré si pamätáte aj vy z detstva. Výnimočné sú však nádhernými ilustráciami Vladimíra Krála.Tomáš Janovic: Zažmúr očká, Buvik 2016 (sk)
RECENZIA, MARTINUS.SK

Jedna z našich stálic. Veselé krátke rozprávky sú u nášho 3ročňáka stále v kurze. Ilustrácie Márie Nerádovej na obľúbenosti knihy majú tiež veľký vplyv.Josef Antòn: Kniha džungle džunglovaté, Axioma 2016 (cz)
RECENZIA, MARTINUS.CZ

Veľkoformátové leporelo s okienkami. Nájdete na každej strane malých aj veľkých obyvateľov džungle?Linda Dlhopolčeková: Zveroši, Profigrafik 2018 (sk)
RECENZIA, ARTFORUM.SK

Básničkový zveroši vás pobavia. Jedna z kníh, ktoré sa u nás čítajú (a recitujú) takmer stále.Numerele, Aramis Print 2017 (ro)

Malá rumunská knižočka s číslami, ktorú sme si minulý rok priniesli z dovolenky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.