Ezopove bájky: Lev a potkan

Ezopove bájky: Lev a potkan

Pekných leporel pre najmenších nemáme na Slovensku stále dosť. Vydavateľstvo Yoyo Books prišlo so štvoricou noviniek, ktoré vás prekvapia nielen hravými dotykovými plochami.

Zo štvorice Ezopových bájok: Lev a potkan, Zajac a korytnačka, Svrček a mravec, Lišiak a havran, sa nám najviac páči tá o levovi. Malému čitateľovi preto, že v ňom môže hladkať chlpatú levovu hrivu alebo chvost. A mne kvôli vynikajúcemu textu. Na kvalitnom preklade si totiž vydavateľstvo dalo záležať. Leporelá aj prichádzajúce novinky Moja prvá zbierka: Ezopove bájky a Kde bolo, tam bolo zverili aj nášmu obľúbenému Jozefovi Klingovi. Už som žasla nad jeho prekladom Darkusa a chrobákov a vidieť, že aj detská poézia mu ide výborne.

Potkan sa ocitol v pazúroch leva.
Bál sa a plakal: „Beda mi, beda!“

Jednotlivé bájky sú pre tak malé deťúrence pekne upravené. Básne zrozumiteľne komunikujú príbeh aj s pomocou ilustrácií. Na záver dej plynulo prechádza k poučeniu, to v bájkach samozrejme musí byť.

Jaj, skoro som zabudla. Všetkých šesť noviniek (leporelá aj zbierky) ilustrovala Mária Nerádová. Ja myslím, že si musíte na jej knihy tento rok vyhradiť samostatnú poličku. Práve totiž vyšla aj reedícia Žabiatka s jej ilustráciami. Maja je skrátka náš národný poklad.

Ezopove bájky odporúčam pre všetky deti od 1 do 3 rokov. A bonus pre rodičov: aj pri tom tisícom čítaní (poznáte to) vás stále budú baviť. Myslím, že práve tieto sa stanú Vianočným hitom.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Ezopove bájky: Lev a potkan 
Ilustrácie: Mária Nerádová
Preklad: Jozef Klinga
Vydal: Yoyo Books, 2019
Strán: 10
ISBN: 9789463787154
HODNOTENIE   9/10 
text ★★★
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


1 thought on “Ezopove bájky: Lev a potkan”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.