Jedlička se narodila

Jedlička se narodila

Akonáhle sa zoznámite s tvorbou ukrajinskej maliarky Oskany Buly, ste chytený. Nepoznám človeka, ktorého jej magický svet neočaril. Vydavateľstvo Host nás našťastie poctivo zásobuje knihami tejto skvelej autorky, takže sa môžete radovať aj z jej najnovšej Jedličky.

Už som písala o autorských knihách Zubr si hledá hnízdo, Jak tukoni zachránili strom aj Kto rastie v parku (túto len ilustrovala). Opakovala by som sa, ak by som zase ospevovala autorkin štýl maľby, ktorý vie pôsobiť nežne, detsky a mysticky zároveň. Jedlička se narodila je teda ďalším výletom do sveta čarovných lesných škriatkov tukoňov. Tentoraz sa zoznámite s tukoňom Jedličkou a Zimníčkom. Ten prvý sa stará o všetky jedličky v lese, pomáha im rásť. Až na jednu špeciálnu jedličku, ktorá vyrastie vždy uprostred zimy. Tú dokáže nájsť len Zimníček. Keď ju nájde, všetci tukoni oslavujú. Zimná jedlička sa totiž narodí práve na ich narodeniny.

Už v knihe Jak tukoni zachránili strom je dej veľmi jednoduchý. Tu však autorka úplne na nejaký zmysluplný príbeh rezignuje. Kniha sa tak podobá prechádzke v lese. Kráčate a obdivujete krajinu, ktorú si Oksana Bula vytvorila. Otáčate stránky a nevychádzate z údivu nad prekrásnymi ilustráciami.

Jedlička se narodila je vlastne knihou pre všetkých. Každému dovoľuje ponoriť sa do nádherného sveta tukoňov a nechať sa pohltiť autorkinou fantáziou. Užijú si ju rovnako dobre deti od 3 rokov aj dospelí čitalia.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Host.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Jedlička se narodila 
Text / Ilustrácie: Oksana Bula
Preklad: Rita Kindlerová
Vydal: Host, 2019
Strán: 40
ISBN: 9788075779793
HODNOTENIE   8/10 
text ★☆☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.