Farebný svet zvierat

Farebný svet zvierat

Veľkoformátový atlas zvierat sa v žiadnej domácnosti nestratí. Tento si budete radi listovať spolu s deťmi.

Ku knihe Farebný svet zvierat sa toho nedá veľa napísať. Autorkou je oceňovaná spisovateľka Anita Ganeri, ktorá sa venuje hlavne populárne-náučnej literatúre pre deti. Možno ju poznáte z veľmi obľúbenej série Hrozný zemepis. Alebo s množstva iných kníh, ktoré vyšli v slovenskom aj českom preklade.

Atlas ponúka prehľad zvierat rozdelených podľa farby. Nájdete tu prekrásne fotografie bežných aj exotických zvierat. Takto poukladané vedľa seba pôsobia skrátka očarujúco. Je to však hlavne obrázková kniha. Ku každému tvorovi je napísané akurát jeho meno. Ako fascinujúca prehliadka prírody je ale skvelý.
To málo textu, ktoré v knihe bolo, sa často opakuje. Moje deti však text ozaj nezaujímal. Radšej hľadali zvieratá, ktoré sú takmer v každej farbe (motýle a morské hviezdice trebárs).
Fotografie jednotlivých zvierat sú úžasné. Jediná nevýhoda je, že nie sú v skutočnej mierke. Na jednej strane nájdete mláďa sovy trikrát väčšie ako dospelý hroch. Ale ani to neberiem ako zásadnú chybu. Ak si chcete dať veľkosť zvierat do správnej perspektívy, pomôže vám trebárs kniha Zvířata ve skutečné velikosti alebo Veľká kniha porovnaní, či Velká kniha obřích zvířat/Malá kniha drobných zvířat.

Z hore uvedených dôvodov ho odporúčam hlavne pre menšie deti. Kľudne aj od 1,5 roku do 5 rokov. Ale nebojte, ohúri aj vás.

farebny svet zvierat

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Farebný svet zvierat 
Text: Anita Ganeri
Ilustrácie: -
Preklad: Jana Vlašičová
Vydal: Slovart, 2018
Strán: 80
ISBN: 9788055631981
HODNOTENIE   8/10 
text ★☆☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.