Februárové novinky

Februárové novinky

Ach, sladký február 2020. To sme ešte nič netušili.

Dôležité upozornenie: nie všetky knihy som čítala alebo videla. Niekedy som vyberala len na základe anotácií to, čo sa mi zdalo zaujímavé.
Článok obsahuje afiliátne odkazy.

od 1 roka

Hmatom a obkresľovaním prstom sa učíme Čísla (sk, cz)

Knihy, kde sa cielene pracuje s jemnou motorikou vedia byť veľmi hravé. Ako trebárs táto, kde deti prstom obkresľujú vlnovky alebo cikcakaté čiary. Tréning aj zábava v jednom.
Knižka pre detské rúčky ako stvorená na nekonečné objavovanie. Deti zaujmú pestré farby a zábavné hmatové a senzorické prvky. Zároveň sa pomocou tvarov a dráh určených na obkresľovanie prstom zdokonaľuje ich jemná motorika.

od 3 rokov

Veľká knižka – Môj deň pre malých rozprávačov (sk, cz)

Juch, ďalšie hľadacie knihy. Tieto vás sprevádzajú dňom, ktorý dobre pozná aj váš škôlkar. Celá séria je veľmi vydarená. Ľahko v ponuke Veľkých kníh pre malých rozprávačov nájdete tému, ktorá zaujíma práve vaše dieťa.
Kniha plná príbehov, ktorú si deti pomocou rodičov vymyslia samy
– podporuje komunikáciu
– prebúdza kreativitu a fantáziu detí
– rozširuje slovnú zásobu
– precvičujú sústredenie, pamäť a pozornosť
– je plná krásnych a veselých ilustrácií

Malá líška (sk)

Táto je tak krásna vo svojej jednoduchosti. Pútavý príbeh, krásne ilustrácie. Skvelá voľba pre deti od 2 rokov.
Dojímavý príbeh o sile priateľstva, rodinnom pute a ochote pomáhať. Aj o tom, ako sa spriateliť so skutočnými líškami. Grétka žije na vidieku. Široko-ďaleko nebývajú iné deti, no Grétke nikdy nie je smutno, pretože má veľa priateľov. Jej najobľúbenejšou kamarátkou je líška Ryška, ktorá jedného dňa zmizne. Grétka sa vyberie hľadať svoju plyšovú priateľku a vďaka svojej prívetivej povahe a dobrému srdcu nájde nielen svoju obľúbenú hračku, ale spriatelí sa so skutočnými líškami.

Veľký obrázkový slovník slovensko-anglicko-nemecký (sk, cz)

Ak ho ešte máte z detstva, gratulujeme! Ak nie, odporúčame. Výborná vec pre všetky decká.
Tento obrázkový slovník desaťročia kraľuje medzi najobľúbenejšími knižkami na svete a patrí do každej rodiny s malými deťmi. Na jeho stránkach sa deti stretávajú so známymi situáciami v živote, či už bývajú v meste alebo na vidieku. Stovky milých obrázkov a postavičiek, ktoré malých čitateľov pobavia a rozosmejú, dopĺňa vyše tisíc slov v troch jazykoch. Nie je lepší spôsob, ako sa učiť hrou!

Než řeknete hody hody (cz)


Veľká noc je sranda. Aj keď sa človek nedrží podivných tradícií. Teda… hlavne, ak sa nedrží podivných tradícií.
Tato kniha obsahuje: 853 vajec, 325 kuřat a nespočet dalších detailů k objevování, rozpustilé ilustrace a veselé verše vtipné tak, že budete brečet smíchy. To je práce, to je shonu! Aby taky ne, velikonoční zajíček totiž musí jako každý rok pomalovat a poschovávat snad bambiliony vajíček. Jak jen to asi dělá? Pojďte se podívat! O zábavu se vám postarají slípky jogínky, čerstvě vylíhnutí superhrdinové, kapela rockerháčů, zaječí skejťáci, lišák se sennou rýmou nebo tur (se zálibou v túrování), na něhož jsou všechny rychlostní limity krátké, a při všem tom zmatku se spolu pod vedením velikonočního mistra čile pustí do práce.

Nej… MĚSTO v pohybu (sk, cz)

Séria kníh s dômyselnými pohyblivými prvkami je oprávnene populárna. Akurát si musíte dať pozor, aby vaše dieťatko nevytrhlo jemnejšie časti. Ale nebojte, deti veľmi rýchlo začnú byť trpezlivé.
Vítej ve městě! Díky odklápěcím okénkům, výsuvným a posuvným obrázkům, otáčecím kolečkům a dalším pohyblivým prvkům celá metropole ožije! Prozkoumej město do nejmenších detailů. Pusť se do objevování všeho toho městského ruchu a shonu. Projeď se hromadnou dopravou, navštiv obchodní dům a zavítej do kanceláří v prosklených budovách. Tak jako v opravdovém velkoměstě je toho spousta k vidění i v této nej… knize, která obsahuje více než 55 pohyblivých prvků. Pomoz sanitce dostat se k místu nehody, projeď se výtahem nahoru a dolů a prozkoumej muzeum. V této knize je vše, co chceš ve městě poznat. Nabízí ti dlouhé hodiny hraní a objevování! Kniha je ručně vyrobená; aby pohyblivé prvky dlouho vydržely, vyžaduje jemnější zacházení.

od 5 rokov

Yakari 1 – Yakari a Veľký orol (sk, cz)

Komiks perfektný pre začínajúcich čitateľov a milovníkov prírody. Pútavý príbeh a málo slov, ideálna kombinácia.
Yakari je malý indián z kmeňa Siouxov. Má veľký dar – rozumie reči zvierat a vie sa s nimi rozprávať. Sníva o tom, ako vyrastie a stane sa mocným a odvážnym mužom. Nevie, ako na to, no keď sa jeho ochrancom stane Veľký orol, zažijú spolu množstvo nezabudnuteľných dobrodružstiev. Na svojich cestách po prérii stretne Yakari divé zvieratá od výmyslu sveta. V prvej časti to bude MALÝ BLESK. Mustang rýchly ako vietor sa stane jeho priateľom a verným spoločníkom.

Štyri ročné obdobia – Môj zošit pozorovaní a aktivít (sk, cz)

Rytmus nášho života utvárajú ročné obdobia. V zime nerobíš rovnaké veci ani sa neobliekaš rovnako ako v lete alebo na jar. No a to isté platí aj pre rastliny a zvieratá! Podľa toho, aké je ročné obdobie a ako sa dokážu prispôsobiť, niektoré vychádzajú, iné zaliezajú, jedny sa schovávajú, druhé utekajú, tieto spia, tamtie sa zamilujú! Prírodu možno objavovať v priebehu celého roka. .. a tento zošit ti s tým pomôže! Pozýva ťa na objavovanie rôznych živých organizmov (stromov, zvierat, hmyzu, kvetov. ..) podľa toho, aké je práve obdobie.

Na velrybě (cz)

Pre všetkých, čo majú radi krásne knihy.
Pohádkovou sbírku Na velrybě sice napsal český autor Petr Chudožilov, ale zdejší čtenáři zatím neměli moc příležitostí si ji užít. Petr Chudožilov byl totiž za minulého režimu přinucen odejít s manželkou i čtyřmi dětmi do zahraničí. Usadil se ve švýcarské Basileji. Jeho knihy vycházely německy, italsky, maďarsky, španělsky a slovinsky, v tehdejším Československu byly však zakázány. Pohádky Na velrybě, které ve Švýcarsku získaly prestižní ocenění IBBY, zde tedy vyšly až v roce 1990. Útlounké, v měkkých deskách. Teprve nyní se objevují znovu, ve formátu, jaký si zaslouží, a s krásnými barevnými ilustracemi Zuzany Seye. Ponořte se do světa autorovy fantazie a nechte se unášet.

Rostliny cestovatelky (cz)

Nevšedné a úzko špecializované náučné knihy pre deti? To máme radi.
My rostliny prý trčíme na jednom místě jako pecky. Jenže taková pecka je mnohdy větší dobrodruh, než byste čekali! Není semínko jako semínko. Některé létá, jiné plave a další třeba skáče nebo se vystřeluje jako miniaturní dělová koule. Vydejte se spolu s rostlinami na cesty — ať už letecky, po vodě, či po souši.

Artur a zlaté lano (sk, cz)

Arturova cesta k odvahe je výborný mix komiksu a dobrodružného príbehu. Zamilujete sa.
Predstavte si hrobku s toľkými zákutiami, že by mohla skryť najväčšie poklady sveta od mumifikovaných pozostatkov starovekých panovníkov po trblietavé meče bájnych rytierov. Ako sa dá vôbec získať takáto zbierka? A kto je profesor Brownstone?
Vypočujte si príbeh prvého artefaktu tejto zbierky a objavte starodávny svet Vikingov. Miesto plné kúzelných predmetov, mocných bohov a fantastických šeliem, nad ktorými treba zvíťaziť!

Dort pro Fiškuse (cz)

Ten Fiškus se ale má. Slaví narozeniny třikrát do roka. Ptáte se proč? No přece protože je to náramná legrace! A o tu není v domácnosti dědy Pettsona nikdy nouze. Ani když se peče palačinkový dort. Na dort je potřeba vejce, mléko, cukr, špetka soli, máslo… a mouka. Ale kde je mouka? Doma rozhodně ne — ani ve spíži, ani v šatní skříni, a dokonce ani ve sporáku. Pettson pro ni musí zajet do obchodu. Jenže kolo má píchlou zadní duši, nářadí je v zamčené dílně a klíč je… klíč je… Zeptejte se Fiškuse kde! Už teď je jasné, že upéct palačinkový dort nebude jen tak. Zaručeně to ale bude zábava.

Záhrada v oblakoch (sk)

Urban gardening je populárny a aj potrebný. Táto picture book stavia hlavne na krásnych ilustráciách. To z nej ale robí skvelé čítanie naprieč vekovými skupinami. Odporúčam!
Nezabudnuteľná obrázková kniha o dievčatku, ktoré premení staré parkovisko na čarovnú záhradu. Dorotka vytvorí nádhernú záhradu na streche opusteného parkoviska. Rada tam trávi čas, no niečo jej chýba.
Tobi z lietadla zazrie jej žiarivú záhradu v oblakoch a vie, že musí to čarovné miesto navštíviť. Keď sa tí dvaja stretnú, nerozkvitnú len kvety, ale aj jedno výnimočné priateľstvo.

Chráňme našu planétu (sk, cz)

Pri každej ľudskej činnosti sa vytvára nejaký druh odpadu. Od smetí a zvyškov jedál cez továrenské splodiny až po staré stroje. Čo sa s týmito odpadkami deje, ako ovplyvňujú naše životné prostredie a ako riešiť problém s ich neustálym pribúdaním?
Táto kniha je plná zaujímavých nápadov, ako môže každý z nás prispieť k tomu, aby sa z našej planéty stalo čistejšie, krajšie a lepšie miesto pre život. Aj malá zmena totiž môže zmeniť celý svet!

Bobky, lajná a iné hovienka (sk)

My vieme, že vás to zaujíma. Teda myslím vaše deti, samozrejme. Ako inak. Každopádne… Nicola Davies je výborná vedkyňa aj obľúbená autorka detských kníh. Preto neváhame a jej knihy odporúčame.
Hrochy sa podľa toho orientujú, leňochy vďaka tomu udržiavajú susedské vzťahy, zajace sa tým kŕmia a väčšina dospelých o tom vôbec nehovorí! Mysli si, čo chceš, no trus je pravdepodobne najužitočnejší materiál na Zemi. Líši sa veľkosťou a tvarom, každé zviera má svoj vlastný. Ak sa chceš dozvedieť, na čo slúži, čo sa s ním v prírode deje, čo sa z neho môžeš dozvedieť, ale ešte oveľa viac, zalistuj si v tejto zábavnej knihe plnej informácií a prírodopisných faktov. Aj ty zmeníš názor na trus.

od 8 rokov

Encyklopedie obyčejných věcí (cz)

Jsou všude kolem nás. Denně je používáme, chodíme kolem nich a vůbec nás nenapadne, abychom se zastavili a zamysleli nad tím, odkud se vzaly. Kdo? Přece ty nejobyčejnější věci. Boty, deštníky, zubní kartáčky, párátka, ponožky, panenky a další a další. Jak vznikly? Kdo je vymyslel, jak se vyvíjely a jak se měnily? Pokud chcete znát odpověď na tyto otázky, pokud chcete nahlédnout pod pokličku všedních předmětů, určitě otevřete následující stránky a dočtěte se příběh obyčejných věcí.

Nech tuto knihu zmizet (cz)

Jedná se o vědeckou knihu, kde právě kniha samotná hraje hlavní roli. Využijte sílu vědy a vyzkoušejte, za co kniha stojí! Experimenty na jejích stránkách povzbuzují děti v tom, aby zábavným, ale také vzdělávacím způsobem pomocí otázek, předpovědí a testování pokládaly vědecké dotazy. Kniha začíná tím, že děti vybízí, aby prověřily, roztrhly a rozřízly stránku, a tak otestovaly vlastnosti papíru. Následně jsou děti vybízeny k provádění rozličných experimentů a interaktivních úkolů na knize samotné, včetně jejího maskování nebo přetvoření na pohyblivé těleso přidáním koleček vyrobených z tužek. Kniha je výjimečným nástrojem k rozvoji dětské zvídavosti a představivosti.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.