Jedééém!

Jedééém!

Všetky deti v určitom veku milujú otváracie okienka. V tejto knihe si ich tiež parádne užijú. Zábavné veršovačky Ester Staré a vtipné detaily na obrázkoch budú baviť nielen deti, ale aj vás.

Na stranách knihy sa môžete previezť všetkými dopravnými prostriedkami, na aké si spomeniete. Autá, lode, ponorky aj lietadlá. Ilustrácie Marie Urbánkové nás doma bavili už v Tajemství za sněhovým knírkem. Tu sa ilustrátorka ešte viac vyhrala s detailami. Otváracie okienka priamo vyzývajú na hru s prekvapeniami. A srandičiek tu veru nájdete dosť. V kabínke nákladiaka zbadáte vodiča, ktorý sa napcháva makovými buchtami, za okienkom ponorky vás vystrašia vycerené žraločie zuby alebo v rakete objavíte čudesného vesmírneho návštevníka. Na každom obrázku je tiež mucha Elka, cestovateľka a fotografka. V závere si môžete prezrieť jej fotky a hádať, kde ich vlastne urobila.
Ako bonus nájdete v knihe aj ďalšiu zábavku: papierové obrázky na vystrihnutie a veľký plagát na hranie s vystrihnutými modelmi. Jediné, čo mi vadí je, že plagát je z pomerne tenkého papieru. Uvidíme, ako dlho v rukách nášho dvojročníka vydrží. Ale verím, že staršia sestra mu určite pomôže namaľovať ďalšie „cestičky“.

Otváracie okienka aj texty sú perfektné pre deti od 2 rokov  (prípadne aj skôr, ak už prešli trhacou fázou). Knihu aj s vystrihovačkami si ale užijú aj staršie decká do 4 rokov.

Už som písala o  Oskare, plav! práve z dielne POP – PAP. V článku nájdete aj mini-rozhovor s Marcelou Konárkovou, ktorá za vydavateľstvom stojí. Leporelo bolo vybrané do katalógu NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM (ako vlastne aj ich ďalšie tituly a verím, že aj Jedéém v ňom budúci rok nájdete). Aj naše decká sa k Oskarovi radi a často vracajú. Dokonca majú aj obľúbenú hlášku: „Letííím! …ou, neletím… plavu…“

POP – PAP je malé české vydavateľstvo, ktoré sa rozhodlo ísť veľmi špecifickou cestou. Ich knihy sú skutočné malé poklady. Vynikajú nielen obsahom ale aj spracovaním. Tím okolo vydavateľstva si totiž potrpí na kvalitu a ručnú výrobu. S každou ich novinkou máte tak v rukách dielko, ktoré zjavne vznikalo s láskou a citom. Zároveň sú to limitky, pretože vydávajú v obmedzenom množstve. Ak teda hľadáte alternatívu k masovej produkcii a knihám tlačených niekde v Ázii, je ich ponuka práve pre vás.

 

7

 

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA POP-PAP.CZ .
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Jedééém!
Text: Ester Stará
Ilustrácie: Marie Urbánková
Vydal: POP – PAP, 2018
Strán: 54
ISBN: 9788090662599
HODNOTENIE  10/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.