Krtkův černobílý svět

Krtkův černobílý svět

Ako prekonať svoj strach a objaviť všetky farby, ktoré svet ponúka? Stačí len trošku odvahy. Vykročte spolu s Krtkom z čiernobielej komfortnej zóny. Čaká vás veľká odmena.

Krtko si spokojne žije svoj život v podzemnej nore. Spoločnosť mu robí len žiarivo ružový Lampiónik. Ten mu rozpráva o všetkej tej kráse, ktorá je nad Krtkovým domčekom. Celkom na dosah.
Bojazlivý Krtko však radšej ostáva pri svojich dôveryhodných spôsoboch. Až kým jeho priateľ nezmizne.

Vtedy sa Krtko odváži vystrčiť nos z bezbečia čiernej hliny. Na vlastné oči uvidí všetky tie úžasné veci, o ktorých doteraz len počul. Dokonca objaví ešte viac: nových priateľov.

Symbolický príbeh, ktorý môžete čítať na rôznych úrovniach, je krásny a dojemný. Ale ešte zaujímavejšie sú nádherné ilustrácie Terezy Šedivej. Autorka sa prefíkane hrá s netradičným formátom. Rozdeľuje strany na polovicu. Pod zemou v Krtkovej nore prevláda čierna a biela. Všetko to farebné dobrodružstvo, a nie je ho málo, sa odohráva nad povrchom. Postupne však Krtko púšťa život aj do svojej polovice. Začína to slnečným lúčom, pokračuje výbuchom polárnej žiary a končí okúzlujúcim mixom toho najlepšieho, čo ponúkajú oba svety. Krtko, ktorý bol na začiatku sám, má útulný domček plný farieb aj kamarátov.

Krkův černobílý svět si u nás doma chvíľu poležal v polici. Až teraz si ho náš 7ročný malý čitateľ objavil a obľúbil. Očividne bolo treba len vystihnúť vhodnú chvíľu. Niekedy sa cesty knihy s čitateľa naozaj musia pretnúť v tú pravú chvíľu.

Kniha Terezy Šedivej je odvážna a nápaditá. Nečudujem sa, že zároveň s českým originálom vyšla aj v anglickom preklade v britskom vydavateľstve. Ak máte radi krásne detské knihy, odporúčam. Pre deti od 5 rokov aj ich dospelých.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Krtkův černobílý svět
Text / Ilustrácie: Tereza Šedivá
Vydal: 65. pole , 2021
Strán: 32
ISBN: 9788088268383
HODNOTENIE   10/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.