O sovičce

O sovičce

Malá odvážna sovička by rada vedela, ako vyzerá svet počas dňa. Sovy predsa lietajú vždy len v noci. Vyberte sa s ňou na dobrodružný let, ktorý končí v náručí maminky.

Hoci sa sovička vyberie na dobrodružstvo tajne, všímaví čitatelia a čitateľky isto rýchlo odhalia, že nad ňou niekto stále drží dozor. Nie je to nik iný, než mama sova. Necháva síce mláďa poradiť si samé, ale ostáva v pozadí. Fajný rodičovský trik.

Obrázkový príbeh o zvedavej sovičke, ktorá sa rozhodne objavovať (ne)známe okolie namiesto spánku, je klasické „horáčkovské“ rozprávanie. Jednoduchý dej, napätie pre menšie deti aj stále prítomná ochrana rodičov. O nádherných ilustráciách ani nemusím hovoriť. Už som o práci tohto skvelého českého autora písala tu (MARTA A JONATÁN) aj tu (MACKOV NAJLEPŠÍ KAMARÁT).

Ku knihám Petra Horáčka máme doma špeciálny vzťah. Jeho anglické leporelá sme s deťmi čítali do roztrhania (alebo oslintania). Zamilovali sme si aj české preklady jeho populárnych picture books. A napokon, sama som sa podielala na vydaní jeho prvej knihy v slovenčine: Marta a Jonatán.

Ak by ste chceli s deťmi preskúmať dielo Petra Horáčka, odporúčame tieto:
Pre deti od 0 do 3 rokov leporelá s vyrezávanými stranami
Choo choo, This Little Cat, Strawberries are red, Do pelíšku, Kdopak tu spí?
Pre deti od 2 do 5 rokov obrázkové knihy
milý Mackov najlepší kamarát, Husa Líza plná zvukov, vtipná Nenažraná koza, Papuchalk Petr, O myšce, která se nebála, Motýlek motýl s pop-up prvkami, Zvířecí počítání a trošku smutný ale nádherný Modrý tučňák.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Porál.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: O sovičce
Text / Ilustrácie: Petr Horáček
Preklad: Petr Horáček, Marcela Waclawičová
Vydal: Portál, 2023
Strán: 32
ISBN: 9788026220541
HODNOTENIE   9/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.