Zloduška

Zloduška

Ísť nekompromisne za svojim snom, alebo sa prispôsobiť tlaku okolia? Pred takouto dilemou stojí malá Zloduška. Jej snom je byť čarodejnicou. Ale cesta za vytúženým povolaním nie je celkom taká, ako si predstavovala.

Na dvere starej chatrče zaklope jedného dňa malé dievčatko. Tri strašidelné čarodejnice by veru potrebovali nasledovníčku, tak im tento malý zvedavec príde vhod. Lenže Zloduška tak úplne nespĺňa ich očakávania. Namiesto tradičného oblečenia má fialové šaty s ušatou čiapkou, ako pomocníka si vyberie roztomilého zajačika a metlu nahradí lietajúci koberec. Zloduška má skrátka svoj vkus a nemieni sa ho vzdať. Môže byť napriek tomu dobrou čarodejnicou?

Asi už tušíte, že môže. Sklamané a rozhorčené bosorky sa snažia prekaziť Zloduške čarodejnícke skúšky. Ako sa opovažuje meniť ich tradičné hodnoty! Už je ale neskoro. Zloduška sa nielenže stala skutočnou čarodejnicou, ale našla aj nových priateľov, ktorí jej neváhajú pomôcť v núdzi.
A to je len začiatok!

Prvá časť série o odvážnej malej čarodejnici je výborným čítaním pre decká od 6 rokov do 10 rokov. Spisovateľka a psychologička Susanna Isern napísala fajný príbeh. Možno trochu tuctový, ale stále vtipný a dobrodružný. Naviac deckám ukazuje, že ísť svojou vlastnou cestou je možno trochu ťažšie ale o to lepší pocit budú zo seba mať.
Príbeh rozpráva sama hrdinka. Je tak krásne vidieť, že aj keď je cieľavedomá a sebavedomá, občas tápe a má pochybnosti. Nebojí sa to však priznať a nakoniec sa jej podarí dosiahnuť to, čo chcela.

Roztomilo strašidelné ilustrácie nakreslila talianska autorka Laura Proieetti. Grafická úprava knihy je výborná pre začínajúcich čitateľov a čitateľky. Veľa obrázkov, málo textu na strane, široké riadkovanie. Toto všetko je výborné pre decká okolo 7-9 rokov, ktoré už technicky vedia čítať, ale ešte stále si hľadajú vlastnú cestu ku knihomoľstvu. Zábavný a vekovo primeraný príbeh je obrovské plus.
Malou nevýhodou sú zložité vety. Takto totiž nie je úplne vhodná na začiatočnícke prvácke čítanie. Ale pri druhákoch či tretiakoch to zrejme nie je problém.

Nám sa doma kniha páčila. Dokonca sa tešíme na pokračovanie dobrodružstiev Zlodušky a Tristana.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Zloduška: Chcem byť čarodejnica
Text: Susanna Isern
Ilustrácie: Laura Proietti
Preklad: Želmíra Čížová
Vydal: Stonožka, 2023
Strán: 116
ISBN: 9788055190730
HODNOTENIE   8/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.