Kto rastie v parku

Kto rastie v parku

Knihu Kto rastie v parku si najviac užijete na pikniku v prírode. Tak si môžete spolu s deťmi  (od 3 rokov) rovno pohľadať hrdinov z príbehu.

Vďaka knihe Nečakané priateľstvá som minulý rok zistila, že non-fiction knihy pre deti môžu byť veeeľmi roztomilé. Vôbec to nie je na škodu. Ak sa teda s rozkošnosťou pracuje správne a neskĺzne do gýčovitosti. To našťastie nehrozí ani pri tejto knihe. Ilustrátorka pridala síce stromom nežné tváričky, ale stále sa drží celkom realistického zobrazovania.
Áno, je to náučná literatúra. Kto rastie v parku má síce nosný príbeh o klíčku, ktorý hľadá svojho rodiča, ale v prvom rade vaše deti zoznamuje so stromami v okolí. Dozviete sa v nej, ako vyzerá desať najbežnejších listnatých stromov, aj na čo ich ľudia využívajú. Jednoducho, prehľadne (okrem toho urieknutia pri jaseni), ale hlavne zaujímavo a zábavne napísané. Preto knihu odporúčam čítať vonku. Môžete si totiž ľahko nájsť konkrétne príklady – listy, plody…. (podľa aktuálneho ročného obdobia).

Kateryna Mikhalitsyna a Oksana Bula, autorky knihy, pochádzajú z Ukrajiny.  Je skvelé, že sa z tejto krajiny čoraz častejšie dostávajú aj na náš trh výborní umelci. Samotnú Oksanu Bulu poznáte z hitovky Zubr si hledá hnízdo, neskutočnú Grétu zase ilustrovala Nastia Sleptsova. Som zvedavá, s čím prídu vydavateľstvá nabudúce…. Minimálne sa môžete tešiť na pokračovanie s názvom Kto rastie v sade.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk , na martinus.cz  (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Kto rastie v parku
Text: Kateryna Mikhalitsyna
Ilustrácie: Oksana Bula
Vydal: Ikar, 2018
Strán: 44
ISBN: 9788055159027

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.