Mackov najlepší kamarát

Mackov najlepší kamarát

Nová kniha od Petra Horáčka je vždy udalosť. Toto je druhá, ktorá vyšla v slovenskom preklade. My sa z toho veľmi tešíme a dúfame, že budú nasledovať aj ďalšie tituly.

Čierny macko si hľadá kamaráta. Stretne hnedého macka, ktorý si tiež hľadá kamaráta. Aká náhoda! Teraz môžu hľadať spolu. A vskutku hľadajú. Až kým sa samozrejme nenájdu.
Je to veľmi milý a jednoduchý príbeh. Pri čítaní sa neubránite úsmevu. Autor koncept „pod lampou býva najväčšia tma“ popísal tak krásne zrozumiteľne, že ho pochopia už aj dvojročné deti.

Ilustrácie sú typicky „horáčkovské“. Páči sa mi, že nepôsobia infantilne. A to sú tam dvaja roztomilý mackovia a motýliky. Skoro na každej dvojstrane je takmer tá istá scéna: dva medvede, kopa zeleného okolo. Aj tu sa však vie autor parádne pohrať s možnosťami kompozície aby kniha nebola nudná. Na jednej ilustrácii máte kamošov, ktorí sa hrajú na schovávačku. Po otočení stránky sa len zmení perspektíva a vám zrazu dôjde, že schovka je viac než jednoduchá a tým vtipná. Presne ako to vaše dvojročniatko, ktoré sa „schová“ za záves.

Obrázkové knihy zvyknem rozdeľovať podľa toho, či sú určené len menším deťom, alebo vekovo univerzálne. Táto patrí do prvej skupiny. Skutočne si ju užijú najviac deti okolo 2 až 4 rokov.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Mackov najlepší kamarát
Text / Ilustrácie: Petr Horáček
Preklad: Magdaléna Poppelková
Vydal: Albatros, 2022
Strán: 32
ISBN: 9788056624531
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.