Malá Hviezda

Malá Hviezda

Slovenský komiks? Pre najmenšie deti? To si prosím! Malá Hviezda je presne to, čo potrebujeme. Fajný príbeh v skvelých ilustráciách. Ak ho ešte doma nemáte, odporúčam.

Každý sa občas bojíme tmy. Hviezdička Rozmarínka tiež, pretože sa ešte nenaučila svietiť sama. Rodičia jej na noc rozžiaria malý lampášik, ktorý jej pomáha zaspať. Ten jej ale spadne z oblohy do tmavého lesa. Našťastie nájde kamarátku, ktorá jej pomôže sa v temnote vyznať a odhaliť jej skryté krásy. Ukáže Rozmarínke, že za každým strašidelným tieňom sa skrýva nejaké skutočné zvieratko.
Na záver prekoná nielen svoj strach, ale aj samú seba. Rozžiari sa ako veľká hviezda.

Príbeh je výborne vystavaný s nenásilným a zrozumiteľným posolstvom. Miera napätia, dobrodružstva a akcie je primeraná deckám od 3 do 6 rokov. Ako som písala, každý sa viac alebo menej bojí tmy. Takže téma je ideálna pre takmer každé dieťa.

Ilustrácie sa nám doma tiež veľmi páčia. Hviezda aj jej nová kamoška sú roztomilé bez pocitu presladenia. Hoci je celá kniha o tme, prevláda v nej fialová a ružová. Vďaka tomu nepôsobí strašidelne, čo pekne podporuje myšlienku príbehu.
Veľkým plusom pre nášho malého prváka bola veľkosť textových bublín. Veľmi ľahko sa mu čítali. Ak doma tiež máte začínajúceho čitateľa alebo čitateľku, Malá hviezda sa im bude páčiť.

Snáď ani nemusím opakovať, ako málo je pôvodných slovenských komiksových kníh. Teším sa, že sa pomaly objavujú nové a nové komiksy. Určite by som rada čítala aj ďalšie dielo od autorskej dvojice. Zatiaľ sa môžete potešiť aspoň ilustráciami Mateja Mazáka v knihe Tajomstvá ôsmich planét.


KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Malá Hviezda
Text: Bea Révayová
Ilustrácie: Matej Mazák
Vydal: Matje!, 2020
Strán: 62
ISBN: 9788097363307
HODNOTENIE   10/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.