Malý dřevěný robot a polínková princezna

Malý dřevěný robot a polínková princezna

Komiksový príbeh o dvojici súrodencov vyzerá ako klasická rozprávka. Kráľovstvo, v lese stratené deti, dychberúce dobrodružstvo… Niečo tu ale tak úplne nesedí.

Decká si medzi roztomilými ilustráciami užijú napatie, odhodlanie prekonať nástrahy aj šťastný koniec. Zaujímavá je však absencia konkrétného zla. V klasických príbehoch je vždy nejaký „záporák“. Doslova personifikácia krutého osudu, sumár negatívnych vlastností. To, ako toto zosobnenie reálne vyzerá, hovorí mnoho o spoločnosti kde príbeh vznikol.

Tu je však strojcom nepríjemných prekážok len nešťastná zhoda náhod.

Tom Gauld je obľúbený škótsky karikaturista. Ak ho ešte nesledujete na IG, rozhodne odporúčam. Jeho stripy majú veľmi špecifický druh humoru. Taký mix suchého britského a chytráctva. Veľa vecí sa deje akoby v pozadí obrázkov, v detailech a slovných hračkách. Tak to je aj v jeho detskej knihe. Spomínané dobrodružství sú len naznačené a je na čitateľoch,  by si príbeh dotvorili podľa vlastných predstáv.

Pre koho teda útla knižka je? Skor pre decká okolo 6 až 10 rokov. Dosť veľké aby sa pobavili na netradičnom rozprávaní, ale stále s odvahou vymýšľať si vlasné príbehy so sympatickou dvojicou hrdinov.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Malý dřevěný robot a polínková princezna
Text / Ilustrácie: Tom Gauld
Preklad: Barbora Doležalová
Vydal: Centrala, 2022
Strán: 40
ISBN: 9788090818521
HODNOTENIE   9/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.