Myška a sedm postýlek

Myška a sedm postýlek

Knihy o spánku máme radi. Je to obľúbená téma všetkých rodičov menších detí. Ak je naviac takto krásne spracovaná, je to potešenie pre všetky zmysly. Výborné čítanie nielen pred spaním.

V Zelenom lesíku si jeho zvierací obyvatelia žijú pokojne a dobre. Raz sa však začne diať niečo zvláštne. Malá Myška každú noc tajne zablúdi do príbytkov svojich susedov. Tí ju ráno náchádzajú spať na najbláznivejších miestach. V zásuvke prádelníka, v topánke, kukučkových hodinách či hracej skrinke. Zvieratám sa to však nepáči a nepozvanú spachtošku poprosia, nech ostane vo svojej postieľke.
Nevedeli však, že Myška má na svoje správanie dobrý dôvod. Keď naň prídu, rýchlo ju zachránia pred nešťastím. Všetko sa teda dobre skončí.

Prečo sa teda Myška správala tak zvláštne. Jednoducho preto, že sa bála zaspávať sama. Keď to zvieratá pochopia, sú ochotní jej pomôcť a radi sa striedajú v poskytnutí prístrešia.
Verím, že strach detí z tmy a samoty riešia mnohí rodičia. Aj keď sa vám to možno z rád vášho okolia nezdá, spanie osamote v tmavej izbe trápi takmer každé dieťa. Príbeh normalizuje spoločné spanie a rieši strach tým najprirodzenejším spôsobom. Tak dodáva odvahu nielen deťom, ale aj dospelým.

Španielska autorka Susanna Isern je vám už možno známa. Knihy tejto spisovateľky a psychologičky cielene pracujú s rôznymi témami detského prežívania. Napríklad Veľká kniha superschopností, ktorá sa výborne hodí pri poznávaní a ocenení seba aj druhých.

Aj knihy talianskeho ilustrátora Marca Somà určite poznáte. Dve vydalo Slniečkovo: Predajca šťastia a Volanie močiara. Nežné a poetické, s nádychom zvláštnej nostalgie. Tak by som ich charakterizovala. Výborne sa hodia nielen k hĺbavým príbehom od Davide Calì, ale aj k pomerne priamočiaremu deju tejto knihy.

Ako som už písala, kniha je výborná na čítanie pred spaním. Alebo kedykoľvek v priebehu dňa. Odproúčam pre deti od 4 do 8 rokov a najmä rodičom.

 

 

 

 

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Myška a sedm postýlek
Text: Susanna Isern
Ilustrácie: Marco Somà
Preklad: Vendula Pazderová
Vydal: Pikola, 2020
Strán: 40
ISBN: 9788024265391
HODNOTENIE   9/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.