Tam a zpět – sbírka českých palindromů

Tam a zpět – sbírka českých palindromů

Milujeme slovné hračky. A ak sú ešte krásne ilustrované, tak je to výhra. Malá/veľká zbierka českých palindromov je presne ten typ kníh, aké máme s deťmi radi. Pozrite sa s nami na kreatívne leporelo Tam a zpět.

Každý z vybraných palindromov, či už slovo alebo veta, je doplnené obrázkom. Hneď na prvý pohľad vás okrem veľkých farebných plôch upúta aj ich dômyselná symetria. Niektoré stránky sú celkom vtipné… najviac sa nám páči Katka na kole, rak alebo kuna s nanukom.

Praktický formát leporela sa napriek svojej netradičnej dĺžke výborne otára a listuje. Symetria slov aj ilustrácií tu krásne vynikne.

Táto kniha bola pre mňa objav. Ilustrácie od Marto Kelbl som tak trochu zaregistrovala už předtím, napríklad ako zvláštne príšerky na edičáku Paseky. Ale popravde, tu som si myslela, že ide o novú knihu od Blexbolexa. A potom som vyjavene pozerala na to zvláštne meno. Autor*ka dokonca pochádza z nejakej vesnice tu v okolí Brna.

Hneď som čekla, čo ešte musím dokúpiť =D. Rozhodne sa teším na autorskú Ani holka, ani kluk, ktorej predloha ako diplomová práca bola medzi finalistami Czech Grand Design. Aj ďalšie leporelko z Meandru Není oko jako oko bolo nominované na Zlatú stuhu. Zdá sa, že ich (okrem ocenení teda) spája téma rôznych pohľadov na veci a svet okolo.

Ak potrebujete vekové odporúčanie, tipla by som to na deti od 5 rokov. Ak sa práve učia čítať, je to krásna pomôcka. Starších samozrejme zaujme rovnako, takže horná hranica je skutočne neobmedzená. Nám sa kniha páči celej rodine.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Tam a zpět – sbírka českých palindromů
Text / Ilustrácie: Marto Kelbl
Vydal: Meander, 2023
Strán: 40
ISBN: 9788075582294
HODNOTENIE   10/10 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.