Máma pro Papíka

Máma pro Papíka

Čo robí rodinu rodinou? Že otecko aj dcérka majú rovnako kučeravé vlasy a mama s deťmi rovnako hnedé oči? Samozrejme, že nie. Práve o tom je knižka Máma pro Papíka. O tom dôležitom v rodine hovorí priamočiaro a s humorom, takže posolstvu porozumejú už aj 2ročné deťúrence.

Papík, malý papagáj, nemá mamičku. Pri hľadaní stretne pani Žirafovú, ktorá má rovnakú žltú farbu ako on, alebo pani Tučniakovú, ktorá má krídla ako Papík. Ani jedna však nevyzerá úplne ako on. Nemôže byť teda jeho mamou. Až kým nestretne pani Medveďovú, ktorá ho objíme, dá mu pusu a rozveselí ho. Tak, ako by to podľa Papíka urobila jeho maminka. Medvedica malé vtáčatko pozve domov, kde spozná aj ostatné jej deti: malého Hrošíka, Krokodílka a Prasiatko. Papík pochopí, že nie je vôbec dôležité, ako rodina vyzerá. Hlavné je, že sa majú radi.

Asi ste si už všimli, že kniha hovorí o adopcii. Pôvodne bola aj určená pre takéto rodiny. Jej posolstvo je ale také láskavé a vlastne všeobecné, že si ju obľúbi každé dieťa. Všetky deti totiž radi počúvaju, že ich má maminka rada. Keď k spoločnému čítaniu pripojíte aj názorné objatia a pusinky (ako to robíme my doma), deti budú v siedmom nebi.

Pôvodom japonská ilustrátorka Keiko Kasza dnes žije v USA, kde za svoju prácu získala mnoho ocenení. Okrem Papíka napísala a nakreslila veľa iných detských kníh. Jej jednoduchý štýl rozprávania je ideálny práve pre deti od 2 do 5 rokov.
Okrem príbehu výborne fungujú aj jej ilustrácie. Výrazy tvárí zvierat sú výborne čitateľné. Všetky emócie sú ľahko zrozumiteľné aj tým najmenším čitateľom.

Máma pro Papíka je výborná voľba, ak sa chcete s deťmi rozprávať o tom, že sa máte v rodine radi. A že je to dôležitejšie, než čokoľvek iné.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Portál.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Máma pro Papíka 
Text / Ilustrácie: Keiko Kasza
Preklad: Ondřej Fafejta
Vydal: Portál, 2019
Strán: 40
ISBN: 9788026215172
HODNOTENIE   9/10 
text ★★★
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.