Měsíční zrnko

Měsíční zrnko

Mesačné zrnko Katky Macurovej je jedna z tých kníh, ktoré vám časom prirastú k srdcu. Keď som knihu kúpila, zbežne sme ju s deťmi prelistovali, prečítali a nechali na polici. O pár mesiacov neskôr si však na ňu mrňús spomenul a fascinovane sme ju prezerali a čítali znova a znova.

Zvláštne príšerky a sestry Nola a Tula sú košíkovci. Na svojich chrbroch prenášajú rôzne veci. Nola však túži nosiť najkrajší kameň – mesiac. Tula jej pomôže sen splniť. Hoci je to cesta neľahká a neskončí tak úplne podľa predstáv hrdiniek, odmenou na konci je im skutočne výnimočne krásny kúsok.

Rozprávanie sa zdá byť obyčajným príbehom priateľstva a podpory. Ale čím častejšie ho čítate, tým viac sa jeho hranice rozširujú. Túžba Noly, ochota pomôcť jej sestry Tuly, vytvralosť týchto rozromilých príšerok… budú vám sympatické viac a viac.
Posolstvo je tak trochu nejednoznačné. Nie som si istá, či je to tak úplne zámer. Je Nola spokojná? Ostatné príšerky na záver začnú tiež skúšať nové veci. Ale Nola a Tula už na začiatku hľadali stále nové a nové kamienky…

Pomedzi slová si môžete dosýta užívať fascinujúci svet ilustrácií autorky plný roztodivných obyvateľov a vecí. Práve
Macurovej knižky máme veľmi radi. Občas sú milo bláznivé, krásne jednoduché alebo ako aj táto: plné fantázie.  

Ako som písala, dosť dobre si malí čitatelia od 3 rokov vedia v trochu príbeh prispôsobiť svojim potrebám. Ilustrácie plné zvláštnych fantazijných prvkov sa podľa mňa budú najviac páčiť deťom o rok-dva starším.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Měsíční zrnko
Text / Ilustrácie: Katarína Macurová
Vydal: Albatros, 2021
Strán: 36
ISBN: 9788000060590 (slovenská verzia 9788000062020)
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★☆
extra ★Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.