Môj kocúr Tamtam

Môj kocúr Tamtam

Kniha, ktorá poteší každého milovníka mačiek, dobrých kníh a výtvarného umenia. Zo všetkých titulov, ktoré tento rok vyšli pod hlavičkou Stonožky, je táto moja najmiljšia.

Môj kocúr Tamtam je jedným slovom nádherná. Na prvý pohľad vás upútajú žiarivé celostranové ilustrácie. Nečudujte sa, knihu sa totiž rozhodol namaľovať maliar o svojom kocúrovi. Tamtam má však iný názor a spokojne si z ateliéru odkráča. Ostanú po ňom len rôznofarebné stopy. (Ktoré mrňátko miluje. Vždy sa na stránke musíme zastaviť a on mi ukazuje, akej farby tie stopy sú.)
V knihe sa dozviete to podstatné o živote kocúrika. Nielen ako vyzerá, ale aj čo rád je, čo všetko dokáže aj čo sa mu nepáči. Tamtam je rád, keď ho maliar hladká, hrá sa s ním alebo ho poškrabká pod bradou. Maliar a kocúr majú k sebe blízko. Sú priatelia.

Pokojné tempo knihy sem tam narušia mierne akčnejšie ilustrácie: naježený kocúr a štekajúci pes, stiahnutý obrus alebo mačacia bitka. Celkom ako život s ozajstnou mačkou.

Vydavateľstvo si dalo záležať aj na grafickej úprave a spracovaní. Kvalitný papier, obálka aj textilný chrbát presvedčí nielen vaše oči, ale aj ruky, že držíte výnimočnú knihu. Tomáš Vicen vybavil Tamtama krásnym písmom. Skrátka potešenie pre všetky zmysly.

Poviem vám, Ľuboslav Paľo je pre mňa záhada. Na jednej strane píše a kreslí úžasné knihy ako Haló, haló pani mačka! alebo aj Kde je Afrika? Na druhej strane sú ilustrácie v Hevierovej zbierke Veľké Bum a malé Bum, alebo aj Veľká nuda, ktoré nie sú zlé, ale mne osobne nesedia. No a napokon príde s niečím tak krásnym ako Môj kocúr Tamtam. Dlho bola u nás na prvom mieste v jeho tvorbe práve Pani mačka, ale Tamtam ju bez váhania vystriedal. (Mačky zdá sa Paľovi idú.)

Vydavateľstvo knihu odporúča pre deti od 3 rokov. Ja si ale myslím, že ju ocenia deti aj skôr. Vďaka minimu jednoduchého textu a veľkému dôrazu na ilustrácie je vhodná aj od 1,5-2 rokov.

 

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Môj kocúr Tamtam
Text / Ilustrácie: Ľuboslav Paľo
Vydal: Stonožka, 2018
Strán: 40
ISBN: 9788055163673
HODNOTENIE  10/10
text     ★★★
ilustrácie  ★★★
úprava    ★★★
extra    ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.