Sladké sny, ježko

Sladké sny, ježko

Jeseň a čítanie kníh je výborná kombinácia. Jeseň a obzeranie krásnych ilustrácií ešte lepšia. V knihe Sladké sny, ježko si sezónnu atmosféru užijete dokonale.

Poviem vám úprimne, nádherné ilustrácie nás na tejto knihe bavia najviac. Príbeh o ježkovi, ktorý sa bráni zimnému spánku, pretože chce byť s priateľmi, je síce milý, ale ničím výnimočný.

Ježko sa snaží nezaspávať, ale samozrejme mu to príliš nejde. Jeho priatelia teda usporiadajú rozlúčkovú oslavu na jeho počesť. Dokonca mu dajú darčeky, malé symobly jesene, ktoré mu spánok spríjemnia. Dostane dubák voňajúci lesom, jemné pierko, ktoré pohladí ako jesenný vánok a košík plný farebného lístia. Dojatý ježko konečne môže spokojne zaspať.

Ilustrácie Arianny Cicciò sú však čarovné. Jesenná atmosféra z nich doslova dýcha. Spolu s ježkom takmer cítite ten jemný vánok aj vôňu a šušťanie lístia v lese. O roztomilých zvieratkách ani nehovorím. Pri čítaní sa jednoducho musíte usmievať nad ospalým ježkom v jeho modrom dupačkovom pyžamku.

Autorské duo Giuditta Campello a Arianna Cicciò má na konte viac kníh z tohto kúzelného lesa. Už teraz pre vás v Stonožke chystajú zimnú Šťastnú cestu, zajačik. My si ju doma nenecháme ujsť.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Sladké sny, ježko
Text: Giuditta Campello
Ilustrácie: Arianna Ciccio
Preklad: Alexandra Lenzi Kučmová
Vydal: Stonožka, 2023
Strán: 32
ISBN: 9788055190266
HODNOTENIE   7/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.