Nataša

Nataša

Toto bola zábava. Slečna sa pri čítaní smiala a predčítala mi Natašine hlášky. A že ich tam bolo! Prvá kniha píbehov malej výmyselníčky je ako slovný pingpong.

Prekvapil nás aj formát knihy. Krátke príbehy sú totiž napísané ako dialóg: samá priama reč, občas povzdychy pre dokreslenie pocitov. Občas sme sa trošku strácali, keď to bola konverzácia medzi troma ľuďmi. Ale inak sa kniha čítala výborne. (Určite to nebol zmätok úrovne Sally Rooney.)

Nataša je ozaj vynaliezavé dievča s množstvom otázok a fantastických nápadov. Rada sa púšťa do lingvistických sporov s mamou. Okrem toho je to samozrejme drzaňa, ktorá dobre vie, čo funguje na rodičov. Občas to vyjde, občas nie (ale na druhú stranu, aj mama vie toto dievčisko občas pekne dobehnúť).
Naviac sa nám páči, že Nataša nemá ďaleko od slov k činom. Rýchlosť, akou začala telefonovať na políciu, ma ako rodiča pobavila aj mierne vystrašila. =D Telofonovanie kamoškám či mame je dôležitá súčasť deja. A vôbec nevadí, že sa v knihe používa telefón so šnúrou.

Argentínsky spisovateľ Luis Pescetti napísal niekoľko kníh o Nataši. My sa doma tešíme na ďalšie, ktoré v slovenskom preklade vyjdú. Uričte si aj tu nájdu veľa fanúšikov.

Kniha je podľa mňa perfektná pre decká okolo 6 až 9 rokov. Tento druh „chytrolínskeho“ humoru ich bude baviť.
Pre nerozčítané deti tu máte ešte bonus v podobe skutočne výbornej grafickej úpravy (málo textu na stránku, veľkrysé riadkovanie)… zjednodušuje totiž čítanie. A to sa ráta.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Nataša
Text: Luis Pescetti
Ilustrácie: Pablo Fernández
Preklad: Barbara Sigmundová
Vydal: E.J. Publishing, 2022
Strán: 136
ISBN: 9788099954145
HODNOTENIE   9/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.