Pán Guľôčka

Pán Guľôčka

Pán Guľôčka je najláskavejší rodič na svete. A to ani nemá deti. Stačia mu rozprávajúci zvierací kamaráti: psík Pľuzgierik, kačka Katastrofa a (nerozprávajúca) mucha Bzuk-Bzuk. O ich malých dobrodružstvách si môžete prečítať v knihe Wojciecha Widlaka.

Hneď v úvodnom príbehu vám autor krásne predstaví povahy jednotlivých postáv. Pán Guľôčka tešiaci sa z pekného dňa, hlboko zamyslený Pľuzgierik, ktorého z jeho vnútorného sveta nevytrhne ani nazlostená temperamentná kačka Katastrofa. Spolu sa im darí zdolávať malé prekážky bežných dní, ktoré tak dobre pozná každý rodič.
V knihe nájdete niekoľko jednoduchých krátkych príbehov o celkom obyčajných veciach. Napríklad o hľadaní ružových okuliarov, svete stratenom v hmle, letnom večernom opekaní, o tom, ako na glóbus treba prilepiť vlastný domček zo zápalkovej škatuľky alebo o tom, či je lepšia zima alebo leto.
Všetko napísané s tak pozitívnym pohľadom na svet, že sa ani nenazdáte a na tvári vám hrá úsmev od ucha k uchu.

Pán Guľôčka je totiž absolútny vzor láskavej a rešpektujúcej výchovy. Všimne si, keď Katastrofu alebo Pľuzgierika niečo trápi. Neberie na ľahkú váhu stratené neexistujúce okuliare, alebo vtáčika, ktorý nie je ako ten z encyklopédie. Pri nehode sa zbytočne nelamentuje nad rozbitým zrkadlom, z výpadku elektriny je nádherne neobyčajný večer. A keď sa z balenia na výlet stane uragán, je čas sa zastaviť a porozprávať o tom, čo je dôležité.

Mucha Bzuk-Bzuk si pri tom uvedomila, že možno byť niekým úplne maličkým a zároveň veľmi dôležitým. Kačka Katastrofa zasa prišla na to, že skutočne dôležitých vecí je omnoho menej ako nedôležitých. A pes Pľuzgierik si všimol, že niektoré dôležité veci sa vôbec nedajú vziať so sebou. Ako by ste napríklad zbalili do kufra rozhovor pri stole.

Ilustrácie Elzbiet Wasiuczyńskej pocitu pohody z knihy len pomáhajú. Detsky hravé s miernou dávkou poetickosti. K dokonalosti tiež prispieva tradične kvalitné spracovanie knihy: textilný chrbát, príjemné stránky. Och, milujem tieto knihy zo Slniečkova.

Na záver už len dobrá rada: ako to už s týmto vydavateľstvom býva, zriedka robí dotlače svojich kníh. Preto neváhajte, možno už nebudete mať šancu. Ale ak nie, netreba zúfať, určite si kópiu nájdete v najbližšej knižnici.

pan_gulocka (3)

pan_gulocka (5) pan_gulocka (6) pan_gulocka (1)

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Pán Guľôčka
Text: Wojciech Widlak
Ilustrácie: Elzbieta Wasiuczyńska
Vydal: Slniečkovo, 2016
Strán: 56
ISBN: 9788089314317


2 thoughts on “Pán Guľôčka”

  • Objednané :). Učíme sa využívať partnerský program. Vždy som mala rada knihy, ale vďaka „pampúchovi“ a „čítajme si spolu“ sa na ne dokážem dívať novými očami s našimi deťmi. Ten dobrý pocit, že cez čítanie knihy sa do ich duše, srdca, mysle podarí zasadiť semienko dobrej myšlienky, pozitívneho pohľadu na svet….aaaach. Ten vzrušujúci pocit sa ma baví stále viac. Ste naším úžasným pomocníkom a silno obohacujete našu detskú knižnicu 🙂 Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.