The Tiny King

The Tiny King

Knihu o maličkom kráľovi som obzerala už dlhšie. Kým som sa ale odhodlala, Vik z citajmesispolu.sk nám ju dala ako darček. A keďže je odborník, ktorý vyberá len to najlepšie, má kniha u nás veľký úspech. Za posledné štyri dni sme ju čítali snáď dvadsaťkrát.

 

Taro Miura je japonský ilustrátor a grafik. Jeho štýl je originálny, jednoduchý a tvarovo čistý. Príbeh Maličkého kráľa je tak isto rozprávaný veľmi nekomplikovane. Maličký kráľ žil sám vo veľkom hrade, kúpal sa vo veľkej vani a nikdy nezjedol všetky dobroty prichystané na večeru. Spoločnosť mu robila len armáda vojakov. Večer nemohol zaspať, sám v obrovskej posteli. Až raz stretol Veľkú princeznú a oženil sa s ňou. A všetko sa zrazu zmenilo. Veľký zámok bol každý deň plný radosti. Maličký kráľ spal spokojne celú noc.

Čaro Miurových ilustrácií spočíva práve v ich jednoduchosti. Výrazné farby pôsobia veľmi sviežo, geometrické tvary zase zrozumiteľne. Nálada obrázkov kopíruje príbeh. V prvej polovici je pozadie čierne, Maličký kráľ smutný vo svojej samote. Veľká zmena je zvýraznená kontrastnou bielou a potom vám už farby hrajú pred očami samé. Vizuálna lahôdka aj pre rodičov.

Pampúch je vo veku, keď veľmi rád počúva príbehy o tom, čo sme robili pred jeho narodením. „Mami, a ako to bolo keď ste boli s tatinkom bezdetní?“ „To sme sa teda veľmi nudili a bolo nám smutno, že tu nemáme žiadne detičky.“ (A ono je to možno aj pravda.)
Kniha The Tiny King nám padla do noty. Usmievame sa spolu nad tou veselou kráľovskou rodinou a počítame holé zadočky vo vani s fontánou.

tiny_king (2)  tiny_king (3)  tiny_king (5)  tiny_king (6)  tiny_king (7)  tiny_king (8) tiny_king (9)

Knihu si môžete kúpiť na bookdepository.com (cez partnerský program).
Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Názov: The Tiny King
 Text/Ilustrácie: Taro Miura
 Vydal: Walker Books, 2014
 Strán: 32
 ISBN: 9781406355314


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.