Pufi a Brunhilda

Pufi a Brunhilda

Pufi je malý čierny kocúrik, ktorý príliš nezapadá medzi svojich súrodencov. Namiesto bežných mačacích starostí cíti, že jeho osudom je byť niečo zvláštne. A naviac, vždy keď niečo veľmi chce, stane sa to. Stačí nečujné „PUF“!
Brunhilda je tiež dosť zvláštne dievča. Cez deň kvetinárka, v noci čarodejnica. Chystá sa na svoju debutovú noc. Jediné, čo jej chýba je kúzelná mačka. Keď sa títo dvaja stretnú, všetkým je jasné, že patria k sebe.

Príbeh bude baviť hlavne decká, ktoré majú radi kúzla, mágiu a pekné ilustrácie. Okrem hľadania svojho poslania (a výnimočnosti) hrdinov sa toho v knihe moc nedeje. Na záver je ešte jedno malé prekvapenie, ale riešenie ostáva otvorené pre pokračovanie.

Talianska autorka Barbara Cantini je predovšetkým ilustrátorka. Obrázky sú na jej knihách najzaujímavejšie. Slovensky (a česky) vyšla už jej séria Mortina. Je to veľmi podobný štýl: kopu ilustrácií, malý príbeh, trochu vtipné a roztomilo strašidelné.

Málo textu a veľa obrázkov poteší čitateľov, ktorí si príliš netrúfnu na náročnejšie knihy. Pufi a Brunhildu môžete čítať s deťmi od 6 rokov, ale poteší aj 9-10 ročné decká. Tak isto aj Mortina.
U našich detí Brunhilda ani Mortina príliš nebodovali. Prečítali si ich raz a stačilo. Ak si teda nieste istý, že sa knihy trafia do vkusu, skúste najskôr požičať z knižnice.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Pufi a Brunhilda: Čaro neočakávaného
Text / Ilustrácie: Barbara Cantini
Preklad: Viktória Floreková
Vydal: Fragment, 2022
Strán: 64
ISBN: 9788056625934
HODNOTENIE   6/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★☆
extra ☆

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.