Veľké prekvapenie

Veľké prekvapenie

Klaudiu Zorgovskú si možno pamätáte vďaka jej autorskej knižočke Myška Miška a Ela. Tá sa nám doma páčila aj svojou nevšednou ilustrátorskou technikou. Nová kniha Veľké prekvapenie má tiež vcelku netuctové ilustrácie. Veľmi ma takéto zaujímavé kúsky bavia. A špeciálne, ak je to domáca vec.

Jednoduchý príbeh o chlapcovi, ktorý našiel zvláštne vajce, je určený menším deťom od 2 až 5 rokov. Z vajíčka sa vyliahne dinosaurus a chlapec sa s ním učí žiť. Stará sa o neho, číta mu, hrajú sa spolu… Ako s akýmkoľvek iným zvieratkom. Dinosaurus v jednej chvíli robí poriadnu neplechu a vyslúži si ceduľku „Pozor zlý dinosaurus“. Nakoniec je však prepísaná na „dobrý“. A to je vlastne celé.

Hoci anotácia na zadnej strane knihy tvrdí, že „keď rozprávajú obrázky, stačí aj menej slov na pekný príbeh“, v tomto prípade to tak úplne nesedí. Ilustrácie presne kopírujú text bez jeho ďalšieho rozvíjania. Stále je to pekný príbeh o priateľstve medzi chlapcom a jeho zvieratkom, ale nič viac.
V knihe nájdete aj pár interaktívnych prvkov (čo všetko sa môže vyliahnuť z vajíčka?), čo poteší najmä menšie deti.

Doma sme čítali s našim predškolákom. Má rád dinosaury, takže malo Veľké prekvapenie u neho plusový bod.
Myslím, že sa kniha bude hodiť najmä deťom, ktoré túžia po vlastnom zvieratku. Chlapec si s novým dino-kamošom užije kopec zábavy, ale musí sa o neho poriadne starať. Svoju zodpovednosť však berie ako nové dobrodružstvo. Na záver získava priateľa. Čo je vlastne celá pointa príbehu.

Ak sa vám ilustrácie páčia, kľudne po knihe siahnite. Ja si idem pohľadať knihu Dobrodružstvo na ostrove korytnačiek, ktorú Klaudia Zorgovská tiež ilustrovala.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Veľké prekvapenie 
Text / Ilustrácie: Klaudia Zorgovská
Vydal: Stonožka, 2022
Strán: 32
ISBN: 9788055181486
HODNOTENIE   7/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★★
extra ☆


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.