Slova, kde jste?

Slova, kde jste?

Všimli ste si, že tie najdôležitejšie veci sa vyslovujú veľmi ťažko? Aj Žofka chce Uke niečo povedať. A hľadá vhodné slová.

To, čo chce povedať, cíti veľmi jasne. Slová sa jej túlajú po tele, ale nevedia sa dostať von. Žofka teda skúša, ako im pomôcť. Stavia sa dole hlavou, aby vypadli von. Zájde do knižnice, kde sú knihy a kopa slov. Snaží sa použiť malé aj veľké slová… Nič nefunguje. Skúsi teda Uke tie slová pošepkať: „Mám tě radši než badminton.“
Aké je jej prekvapenie, keď Uka cíti presne to isté! Žofka má takú radosť, že napíše rovno päť kníh o ich priateľstve.

A stejně to bylo málo. City byly větší než slova. S tím se nedalo nic dělat. Uka to ale pochopila.

Slova, kde jste je prekvapivo intímnou knihou o pocitoch, ktoré snáď zažil už každý. Keď vás priateľstvo (alebo láska) tak premôže, že to ani neviete vyjadriť. Autorka hľadanie výborne popisuje. Nielen textom, ale aj obrázkami. Žofka prechádza ulicami plnými nápisov. Hrá sa so slovami veľkými-dlhými aj pomenovaním veľkých vecí. Zdá sa, že celý svet je plný slov. A predsa… predsa je niekedy ťažké nájsť tie správne.

Klara Persson je oceňovaná švédska ilustrátorka a autorka. Slova, kde jste je jej treťou autorskou knihou. Vďaka vydavateľstvu Meander ste sa už mohli stretnúť s jej prvotinou Molly a Zuza. Poetickou knižočkou o potrebe rozlúčiť sa, aby ste sa zakrátko znova mohli šťastne stretnúť.
Musím povedať, že Slova, kde jste sa nám doma páči viac. Z časti preto, že je viac zrozumiteľná a prístupnejšia. Ale možno aj preto, že písmená a slová sú teraz u nás obľúbená téma.

Kniha teda bude baviť deti okolo 5 – 8 rokov. Presne tie, ktoré majú svojich najlepších priateľov a uvedomujú si, ako ich majú radi.

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Meander.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Slova kde jste?
Text / Ilustrácie: Klara Persson
Preklad: Dagmar Hartlová
Vydal: Meander, 2017
Strán: 28
ISBN: 9788075580344

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.