Stop výmyslom! Pravda o zvieratách

Stop výmyslom! Pravda o zvieratách

Nie všetko, čo sa hovorí, je pravda. To platí aj o zvieratách. Slizké hady, lenivé prasatá či drzé líšky… Majú zvieratá skutočne vlastnosti, ktoré im pripisujeme? Dozviete sa v tejto knihe plnej faktov a obrázkov.

Skoro všetky decká majú radi knihy o zvieratách. Nemusia byť ani hrdinami v napínavých príbehoch. Skutočný život je dostatočne fascinujúci.
Ešte viac detí miluje objavovanie. Nie je to skvelý pocit, keď sa dozviete nové a zaujímavé veci? A najlepšie keď je to niečo, čo často neviedia ani dospeláci.
Aj preto sú detské náučné knihy také obľúbené.

Táto konkrétne pracuje so stereotypmi a predsudkami. Tie vychádzajú z rozprávok alebo „sedliackeho rozumu“. Na jednej dvojstrane ponúka autorka pár zaručených právd o konkrétnom živočíchovi. Ilustrácie vyzerajú zlovestne a strašidelne, veď sú to zlé zvieratá. Na ďalšej dvojstrane tieto klamstvá vyvracia a ponúka fakty a vysvetelenia. Aj obrázky sú milšie. Nechýba im ani humor, čo sa vždy hodí.

Pekný tréning na vyhodnocovanie pravdivosti overených správ a hoaxov.

Výborná kombinácia roztomilých ilustrácií a zaujímavostí zo sveta zvierat poteší každého „nečitateľa“. Aj tu platí, že je vhodná pre deti, ktoré nemajú čítanie príliš v láske. Kdekoľvek knihu otvoríte, vyskočí na vás minimum textu s veľkou informačnou hodnotou. Stačí prečítať pár viet a dozviete sa niečo zaujímavé. Môžete v čítaní pokračovať. Alebo knihu opäť zatvoríte a idete sa podeliť o nové vedomosti. A to vlastne úplne stačí. Niekedy sa knihy nemusia čítať od začiatku po koniec, aby ste mali parádny čitateľský zážitok.

Ilustrácie môžu byť tiež veľkým lákadlom. Naše deti ich označujú ako roztomilé, ja nie som úplný fanúšik. Tie tenké nožičky a prílišné zjednodušenia mi nesedia. Ale našim malým čitateľom to je úprimne jedno.

Kniha briskej ilustrátorky Sophie Corrigan je teda výborným darčekom pre decká od 6 do 13 rokov. Ocenia ju decká, ktoré už majú o zvieratách čo-to načítané alebo napozerané. Mladšie sa k nej budú radi opakovane vracať. Zároveň je ale pomerne detská, takže starším deťom skôr na jednorázové prečítanie. Aspoň u nás to tak funguje.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Stop výmyslom! Pravda o zvieratách
Text / Ilustrácie: Sophie Corrigan
Preklad: Veronika Maťúšová
Vydal: Stonožka, 2022
Strán: 160
ISBN: 9788055183206
HODNOTENIE   8/10 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.