Sú toto moje uši?

Sú toto moje uši?

Súčasná ponuka zaujívamých kníh pre mrňatá je fantastická. Batoľatá si môžu knihy prezerať, hladkať haptické plochy, otáčať pohyblivými prvkami, stláčať zvukové gombíky… skrátka s knihou sa nenudia ani tí najmenší.

Knihy z ponuky vydavateľstva Yoyo Books sú práve také. Niektoré menej, niektoré viac vydarené. Ale všetky berú do úvahy špecifické požiadavky kladené na knihy pre deti od 9 mesiacov. Hlavne, ako som už v úvode napísala, že maličký najradšej „čítajú“ viacerými zmyslami naraz. Ich knihy vychádzajú česky aj slovensky.

Séria o hľadaní majiteľa uší sa nám doma zapáčila. Roztomilými obrázkami a hlavne plyšovými uškami trčiacimi spoza stránok. Priebeh je jednoduchý, na každej strane vám zvieratko vysvetlí, aké sú jeho uši (alebo žiadne nemá). Nasleduje otázka, či sú tie ušká nad stránkou jeho. Jedno z leporel sa trošku zameriavalo na farbu uší, druhé na tvar.

Celkovo nás leporelá bavia. Testovala som aj na 1,5 ročnej neteri a jej ručičky automaticky zamierili k plyšovým ušiam. Úspech potvrdený =D
Sú tam drobnosti, ktoré mi trochu nesedeli. Napríklad čudný preklad hrochových uší, ktoré vraj „pripomínajú vosk a sú hladké“. Alebo fakt, že ilustrácia zvieraťa, ktoré sme považovali za tučniaka bola sova. Ale napriek tomu sú to veľmi milé leporelá, ktoré s kľudom odporúčam pre čitateľov okolo 1. roka.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Yoyo Books.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Sú toto moje uši?: Medveď / Jsou tohle moje uši? Sova
Text / Ilustrácie: -
Preklad: -
Vydal: Yoyo Books, 2019
Strán: 10
ISBN: 9789463782869 / 9789463782920
HODNOTENIE   8/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.