This Is How We Do It

This Is How We Do It

Prvé týždne v škole už majú niektoré deti za sebou. Možno sa im dokonca zdá, že je to každý deň to isté. Ale čo deti v Ugande, Peru alebo Japonsku? Ako to vyzerá v ich škole? Čo jedia na raňajky a ako sa v bežný školský deň hrajú? Kniha This Is How We Do It je odpoveďou práve na tieto otázky.

Matt Lamothe, americký ilustrátor, dostal nápad pri ceste džungľou. Rozprávali sa so sprievodcom o mobilných aplikáciách a medzi rečou jeho kamoš spomenul, že si musia dávať pozor na nebezpečných slonov. To ho vraj zarazilo a začal rozmýšľať nad vecami, ktoré majú ľudia z odlišných kútov sveta spoločné alebo úplne rozdielne. Tak či onak, vznikla z týchto úvah skvelá obrázková kniha pre deti.

Popisuje obyčajný školský deň siedmych detí. Predstaví ich rodiny, kde bývajú, čo raňajkujú, obedujú, ako trávia večery, ako to vyzerá v ich školách a čo sa učia. Presne tie veci, ktoré sú také všedné. Bavilo nás doma porovnávať všetko s našou vlastnou rutinou. Slečne pampúchatej by sa páčilo mať ma raňajky chlieb s nutelou ale nad surovým žĺtkom s cukrom alebo praženým nesladkým banánom ohŕňala nos. Školská uniforma by tiež nebola nič pre ňu.
Skrátka, je fajn vidieť, že to čo sa nám tu doma zdá úplne samozrejmé, je niekde inde zvláštne.

Kniha je teda výborným vhľadom do iných kultúr pre decká od 6 do 12 rokov. Matt Lamothe chystá ešte tento rok doplnenie v podobe activity book. Mala by popisovať 59 rodín a byť interaktívna (môžete si tam dokresliť veci práve z vašeho života): This Is How I Do It Journal.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA BOOKDEPOSITORY.COM (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: This Is How We Do It : One Day in the Lives of Seven Kids from around the World 
Text / Ilustrácie: Matt Lamothe
Vydal: Chronicle Books, 2017
Strán: 52
ISBN: 9781452150185
HODNOTENIE   10/10 
text ★★★
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.