Velká kniha obřích zvířat (Malá kniha drobných zvířat)

Velká kniha obřích zvířat (Malá kniha drobných zvířat)

Kniha v knihe? Prečo nie. Je to dobrý nápad a nepochybne zaujme aj vás. Pozrite sa, čo vás čaká na stránach tej veľkej aj malej.

V prvom rade vás dostanú ilustrácie. Autorkou je aj u nás známa Francesca Cosanti. Jej prácu môžete poznať zo série obrázkových kníh na motívy klasických rozprávok (Červená karkulka, Sněhurka, Jeníček a Mařenka, Alenka v říši divů). Zdá sa, že všetky vsadili hlavne na vizuálnu stránku. Vlastne som nečítala ani jednu, len listovala, ale sú celkom populárne. (Osobná vsuvka: dôvod je moja vlastná nechuť k vydavateľstvu Naše vojsko. Vlastne ani Omega nemá príliš dobrú povesť, takže… ehm.)
Ilustrácie sú každopádne pôsobivé. Na každej je zobrazený jeden živočích a pre porovnanie veľkosti aj červený kvet. Ten sa na obrázkoch opakuje, takže máte predstavu, aké sú zvieratá veľké. Alebo malé.

Textu je na stranách málo. Väčšinou sa dozviete, kde jednotlivé tvory žijú, prípadne ich zvláštne zvyky alebo nevšedné vlastnosti. Výber najväčších aj najmenších zvierat je celkom vydarený. Nájdete tu žirafu, slona či žraloka, alebo rybu mesačník svietivý. Na opačnej strane je to trochu zaujímavejšie: octomilka, maki, najmenší druh suchozemských korytnačiek aj vodné blchy (ktoré nie sú hmyz).
Vadilo mi však, že texty sú pomerne ťažko čitateľné. Po obsahovej aj vizuálnej stránke. Príliš dlhé súvetia sa zle čítajú aj dospelému, nie ešte dieťaťu. Čiastočne sa predlhé vety snažili autori oživiť zvýraznením niekotrých častí zväčšešním písma.
Najviac mi prekážala voľba písma v nadpisoch. Font, ktorý sa tvári ako písané písmo, je síce pekný, ale absolútne nečitateľný. Pri známych zvieratách je to ešte okej. Ale je celkom problém, ak máte prečítať meno neznámeho zvieraťa a nedokážete dobre rozoznať b, t od l prípadne v od u.

Kniha vás bude baviť, ak sa radi pozeráte na pekné obrázky a máte radi rekordy. Asi ako takmer každé dieťa od 6 rokov. Na pozeranie kľudne aj mladším.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.

POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).

Názov: Velká kniha obřích zvířat / Malá kniha drobných zvířat
Text: Cristina Banfi, Cristina Peraboni
Ilustrácie: Francesca Cosanti
Preklad: Markéta Ogeerová
Vydal: Omega, 2018
Strán: 40
ISBN: 9788075851314
HODNOTENIE   5/10 
text ★☆☆
ilustrácie ★★☆
úprava ★☆☆
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.