Na kraji lesa

Na kraji lesa

Každý vie, že správať sa ekologicky zodpovedne a starať sa o životné prostredie je už nutnosť. Ako to však vysvetliť deťom? Našťastie je tu kopec skvelých detských kníh, ktoré vám pomôžu. Ale viete, že ohrozené živočíchy nežijú len v pralesoch a exotických ekosystémoch? Aj na našom Slovensku je treba chrániť zvieratká. Trebárs hlucháňa, sysľa alebo korytnačku močiarnu. Práve to sú hrdinovia novej knihy Na kraji lesa.

Traja zvierací hrdinovia trávia prázdniny u príbuzných v lese, ale akosi im tam nie je dobre. Tráva na lúke je moc vysoká, potravy je málo a ani ten rybníček nie je ideálny pre život. Našťastie stretnú dievčatko s ockom, ktorí sa presťahovali do horského domčeka. Upravili terén aj jazierko tak, aby vyhovoval našim kamarátom. Po prázdninách sa tak vďaka ľuďom môžu nasťahovať na nové, oveľa lepšie miesta.

Jednoduchý príbeh dokáže zaujať deti od 6 rokov. Dej plynie pomaly, bez veľkých zvratov. Príťažlivosť textu je skôr v nezvyčajných hrdinoch a popisoch ich životného prostredia, než v dramatických situáciach.
Ilustrácie od populárnej Ilony Polanski potešia aj náročných rodičov.

Obrovským bonusom je záverečná náučná časť. Spolu s deckami sa v nej dozviete, ako funguje prirodzený les a kopu iných faktov. Všetko veci čo súvisia s krajinou, v ktorej žijeme a teda ju dôverne poznáme. Vďaka tejto lokálnosti môže kniha v deťoch (aj rodičoch) zanechať hlbší efekt.

Knihu vydalo mini-vydavateľstvo Egreš, ktoré je známe svojou záľubou v krásnych detských knihách, ale aj dôležitých témach. Máme radi ich veľrybu Grétu, Leotoldu či Stratený šál. Všetky ich knihy sú jedným slovom lahôdky. Na kraji lesa by teda nemalo chýbať ani vo vašej knižnici.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK  ALEBO MARTINUS.CZ (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Na kraji lesa 
Text: Ľubica Schmarcová
Ilustrácie: Ilona Polanski
Vydal: Egreš, 2018
Strán: 59
ISBN: 9788097213480
HODNOTENIE   9/10 
text ★★☆
ilustrácie ★★★
úprava ★★★
extra ★


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.