Z.A.H.R.A.D.A.

Z.A.H.R.A.D.A.

Čo robí záhradu záhradou? Zelená tráva? Stromy? Ohradené miesto? Kniha Zahrada vám ukáže, že odpoveď nie je až tak jednoznačná.

Z.A.H.R.A.D.A alebo Zelený atlas hravě rašících a důmyslných areálů je ďalšia zo série detských obrazových sprievodcov svetom umenia. Možno už poznáte D.O.M.E.K. a D.E.S.I.G.N. Tentokrát si tvorcovia zobrali na mušku krajinnú architektúru. Kniha ponúka pohľad do 42 záhrad celého sveta. (Svoje miesto v nej našiel aj park v Zlíne.) Každá je niečím výnimočná. Nájdete tu záhrady obrovské, plné stromov, ale aj maličké, rašiace z puklín betónu, alebo doslova visiace vo vzduchu. Záhrady zelené, ružové, kamenné, svietiace… Záhrady symetrické aj bláznivo chaotické. Záhrady ako rozľahlé parky, aj ukryté priamo na poschodiach budov a dokonca uzavreté vo fľašiach.
Každá je síce dielo človeka, ale zároveň aj oslavou rôznorodosti prírody. Ak si chcete pozrieť reálne fotky záhrad, nájdete ich ako odkazy na stránkach vydavateľstva Jakost.

Autorkou je krajinná architekta Ewa Kolaczynska a knihu ilustroval a graficky upravil Adam Wojcicki. Ako som už písala, je súčasťou série kníh poľského vydavateľstva Dwie siostry. Dúfam, že Jakost vydá aj ich ďalšie knihy (Móda by sa nám hodila).

 

Knihu si môžete kúpiť na martinus.sk  alebo martinus.cz (cez partnerský program). Ako to funguje si prečítate tu: klik.
Pozrite sa, či je kniha dostupná aj vo vašej knižnici. Vďaka projektu InfoGate.sk (klik).
Názov: Z.A.H.R.A.D.A
Text: Ewa Kolaczyńska
Ilustrácie: Adam Wójcicki
Vydal: jakost, 2017
Strán: 152
ISBN: 9788027011803

 1 thought on “Z.A.H.R.A.D.A.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.