Zaujímavosti z celého sveta – Zvieratá

Zaujímavosti z celého sveta – Zvieratá

Na trhu nájdete množstvo pracovných zošitov pre deti. Alebo ak chcete: kníh s aktivitami. V zahraničí je už zvykom ku každej náučnej knihe mať nejaký ten activity book. Na Slovensku napríklad prekvapivo existuje zošit s hádankami a hrami pre Mimi a Lízu. Ako to už býva, niekoré sú kvalitné, iné nie.

Séria Zaujímavosti z celého sveta určite patrí k tým vydareným zošitom. Nie je to encyklopédia. Jedná sa ozaj len o zbierku zaujímavých faktov z ríše cicavcov, obohatenú o zábavné aktivity. Alebo naopak? Každopádne nás veľmi baví.

Príťažlivosť knihy stavia najmä na pekných ilustráciách. Detailné realistické obrázky majú mierny retro nádych. To vlastne využíva celý koncept knihy. Strany majú zažltnutú farbu, grafika napodobuje patinu a štruktúru papiera starých dokumentov. Chvíľu som sa pokúšala nájsť autorov ilustrácií, ale márna lásky snaha. Pôvodné anglické vydavateľstvo využíva tieto ilustrácie v mnohých iných encyklopédiách a knihách už viac ako 30 rokov. Trebárs aj v sérií First concept: Animal ABC, 123, Opposites, Colours.

Obsah je tiež celkom zaujímavý. Na každej dvojstrane je samostatná téma. Napríklad na strane s názvom Dokonalá srsť je uvedených päť zvierat a ich základné údaje: veľkosť, miesto výskytu. Na opačnej strane je zase priraďovačka vzorky strsti k tieňovým zvieratám.
V knihe je aj pár strán s nálepkami. Tie sú dobre zakomponované do úloh (nálepkové sudoku pampúcha veľmi bavilo). Na konci knihy je aj plagát. Ten je ale oproti normálnym stranám v knihe dosť tenký, čo je na škodu. Pomer textu k obrázkom a úroveň úloh radí knihu do vekovej kategórie 6-9 rokov.

Okrem knihy o zvieratách, vyšla pod hlavičkou vydavateľstva Pro Solution aj kniha o dinosauroch. Ak máte teda doma dino-maniakov, alebo deti, ktoré majú radi zvieratá, kľudne po týchto dvoch zošitoch siahnite. Odporúčam aj ako prázdninovú zábavu alebo na dovolenkové cesty. Možno vás chytia tak, ako nás s pampúchom.

 

 

 

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Pro Solutions.

KNIHU SI MÔŽETE KÚPIŤ NA MARTINUS.SK , NA MARTINUS.CZ  (CEZ PARTNERSKÝ PROGRAM). AKO TO FUNGUJE SI PREČÍTATE TU: KLIK.
POZRITE SA, ČI JE KNIHA DOSTUPNÁ AJ VO VAŠEJ KNIŽNICI. VĎAKA PROJEKTU INFOGATE.SK (KLIK).
Názov: Zvieratá - Dokonalé stvorenia okolo nás
Text: Vicky Egan
Preklad: Viktor Murcín
Vydal: Pro Solutions, 2017
Strán: 48
ISBN: 9788081390876


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.